Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Informácie o ochrane osobných údajov
Vážení návštevníci a spolupracovníci MC Budatko! V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a rady (EÚ) č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, si Vás dovoľujeme informovať o tom, ako spracúvame Vaše osobné údaje.
Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!


Tvorivé dielne pre malých aj väčších


Tvorivé dielne pre všetky detičky od 1,5 roku
Na tvorivé dielničky sa prihlasujte cez SEMAFOR . Takisto tu nájdete témy aktuálnych tvorivých dielničiek (sekcia "Tvorivé dielne")


Ďakujeme Magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy za poskytnutie prostriedkov na nákup materiálu.

Príspevok 1,5 € na rodinu.
V cene príspevku na tvorivé dielne máte zároveň možnosť využiť so svojimi deťmi aj našu herňu.

Tešíme sa na vás :)Foto z niektorých tém veľkáči:Fotogaléria - snehuliak - Postavme si posledného obrovského snehuliaka - (trhanie, lepenie, skladanie a stavanie) a čaká nás aj papierová guľovačka!
Fotogaléria - knižky - Urob si svoju knižku - výroba vlastnej knižky (farbenie, kreslenie, pečiatkovanie) a čítanie knižky hádaniek
Fotogaléria - Magnetkovo - vyrobíme si magnetku na chladničku - kreslenie a fixkovanie na magnetku
Fotogaléria - Veľká noc sa blíži - oblečieme si veľkonočné vajíčko do vlny, posadíme ho do práve zasiatej žeruchy
Fotogaléria - Jarné kvietie - otláčanie, farbenie, maľovanie, lepenie a iné
Fotogaléria - Povedz štetcom - s podnázvom Nezjedz štetec - maľovanie štetcom v ústach a fúkanie machule


Foto z niektorých tém malkáči:
Fotogaléria - Vtáčik a búdka - Recyklačné dielničky pre detičky - lepenie, trhanie, vlepovanie.
Fotogaléria - Stromčeky - Maľovanie stromčekov a otláčanie kvietkov PET fľašami.
Fotogaléria - Voniatko na WC - Recydielničky pre detičky - asistencia pri dierovaní vrchnákov, maľovanie skleného pohárika, sypanie sódy.
Fotogaléria - Jesenné stromčeky - Pečiatkovanie korkovými štupľami, lepenie.
Fotogaléria - Novembrové svetielka - Vystrihovanie z papiera, Lepenie vzorky, maľovanie skleného pohárika, lepenie ozdôbok.
Fotogaléria - Halloween - Vystrihovanie papierových roliek, maľovanie.
Fotogaléria - Snehuliak - Lepenie servítok na predpripravené kruhy, ozdobenie snehuliaka.
Fotogaléria - Valentínske srdiečka - Maľovanie predpripravených medovníkov, zdobenie "cukrárskymi vrecúškami".