TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
Prečo som sa stala dobrovoľníčkou v Budatku

Chcela som vrátiť Budatku to, čo mi kedy dalo. Pocit, že aj na materskej môže byť žena - matka súčasťou spoločnosti, a že pri tom môže byť dokonca aj veselo :-)
Gabika

Čím som sa do diania v Budatku dostávala hlbšie, zistila som, že aj popri náročnom dieťati (či dvoch), práci a domácnosti, sa dá stihnúť veľmi veľa vecí (neveríte? ;) a je veľmi fajn odreagovať sa tam od "plienok".
Môžete chodiť na tvorivé kurzy, cvičiť, len tak sa o hocičom porozprávať s množstvom mamičiek, nájsť si spriaznené duše, zapojiť sa do administratívy, či pomáhať s organizovaním akcií, tvorivo i fyzicky. Myslím, že každý si tam niečo nájde. Možností je v Budatku veľa, a aj roboty :)

Zuzka

Mne osobne sa páči organizovať akcie pre deti, lebo ten ich radostný pohľad v očiach je na nezaplatenie.
Pri dvoch deťoch to ale nie je najľahšie vymýšľať a dohadovať všetko pri vymýšľaní akcie.
Ale je to krása keď akcia vyjde a deťom sa páči a rodičia ju chvália :-)

Katka

Veľmi mi pomohlo chodiť do Budatka, synček sa krásne zahral a ja som si mohla oddýchnuť pri šálke čaju a pokecať o podobných problémoch, ako trápili mňa, s inými mamičkami. Získala som tak nové kamarátky a moje deti kamarátov, s ktorými sa naďalej stretávame aj mimo Budatka.
Jarka

Nie je nič krajšie ako keď človek vidí, že jeho snaha a hodiny venované Budatku sa mu vrátia pozitívnymi ohlasmi od účastníkov akcií, kurzov či návštevníkov herne, od svojich detí, ktoré Budatko milujú a je súčasťou ich života.
Najviac sa mi páčia priateľstvá, ktoré sme si vytvorili vďaka dobrovoľníckej práce a činnosti v Budatku.
Budatko nám mamičkám na rodičovskej dovolenke dáva priestor na príjemné trávenie voľného času a tiež pocit spolupatričnosti, ktorý nám v dnešnej uponáhľanej a anonymnej dobe chýba.
Vedenie Budatka znamená pre mňa priestor pre vlastnú realizácie, vystúpenie zo stereotypu bežných dní. Aj keď to nie je vždy ľahké a občas je toho naozaj veľa, odmenou a hnacím motorom sú pre mňa spokojní nielen malí a veľkí návštevníci, ale najmä moje deti:)

Jana

Som veľmi spokojná ak sa obzriem v Budatku okolo seba a v každej prerobenej stene či časti nábytku vidím dlhé odpracované hodiny a vynaložené úsilie, ale okrem práce aj plno zábavy a pekných spomienok.
A nakoniec ma najviac potešia rozžiarené detské očká .....niekedy aj uplakané, lebo nechcú z Budatka odísť domov.

Zuzka

Obe deti už odrastené a ja stále v Budatku! Veľmi veľa mi to dalo a i keď sa už do Budatka vraciam s deťmi len sporadicky, uvedomujem si, že mi socializácia a prvé úlohy v centre pomohli udržať sa pri zdravom rozume. Som nesmierne rada, že sme tu mohli byť, viesť herničku, neskôr Montessori kútik, pomôcť pri akciách, vymyslieť vlastné aktivity a to všetko a stále s deťmi, akceptovanými ako súčasť matky a rodiny. Ďakujem, ďakujem a kým to pôjde, budem sa zapájať i naďalej!
Zuzana