Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...


Podporná skupina nosiacich matiek

Z kategórie: 'Podpora nosenia'

Podporné skupiny nosiacich mamičiek sú stretnutia mamičiek zaoberajúcich sa témou nosenia a jeho aktívneho využívania. Dozviete sa všetko o zdravom nosení detičiek (nielen novorodencov), ergonomických nosičoch, šatkách, viazaní, úväzoch pod vedením poradkýň nosenia. Vzájomne sa podelíte o vaše skúsenosti, vyskúšate rôzne druhy šatiek a nosičov. Dostanete odpovede na všetky otázky a problémy, ktoré sa vám pri nosení vynorili. A môžete tak spokojne dlhodobo nosiť :)

Poznáte už filozofiu nosenia, úspešne ju praktizujete alebo ste zatiaľ len v očakávaní a chceli by ste nadobudnúť lepší prehľad či získať viac informácií? Ste na správnom mieste!

V rámci podporných skupín sa venujeme všetkému ohľadom nosenia, čo vám len napadne. Môžete sem prísť položiť akúkoľvek otázku, ktorá vás trápi a nedá spávať. Jedinou výnimkou sú nácviky úväzov. Žiaľ, z časového hľadiska ich nebude možné učiť a nacvičovať. Ak ale potrebujete poradiť s úväzom, ktorý používate alebo sa ho učíte, poprípade nájsť nejakú „chybičku krásy“, kvôli ktorej sa vám v ňom horšie nosí, pokojne sa pýtajte a ukazujte. Táto výnimka platí špeciálne pre učenie nových úväzov.

Skupinám nepriraďujeme špeciálne témy, no vedieme ich v mene hostí, ktorých pozývame. Sú nimi nosiace e-shopy z celého Slovenska. Samozrejme ich prispôsobujeme témam, o ktoré sa zaujímajú návštevníčky, takže nás v prípade záujmu kontaktujte, radi vytvoríme workshop na mieru s úväzmi či inými témami.


Stretnutia podpornej skupiny sa konajú raz mesačne pod vedením poradkyne nosenia Andrey Zervanovej a jej špeciálnych hostí.
Príspevok na aktivitu je 2 €, a platí sa na mieste.
Na všetky krúžky a akcie sa prihlasujte cez SEMAFOR

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že vzhľadom na príchod druhého dieťatka Andrea plánuje prestávku vo svojich aktivitách v mesiacoch december 2018, január a február 2019. V prípade záujmu o poradenstvo či pomoc sa nezabudnite čím skôr prihlásiť alebo ju priamo kontaktovať. Andrejke želáme veľa zdravia, krásny pôrod a príjemné začiatky dvojnásobného materstva!

Podporné skupiny v priestoroch MC Budatko:

Stretnutie podpornej skupiny na nosiacom pikniku:***

Stretnutia organizuje a vedie Andrea Zervanová:

"K noseniu som sa dostala viac-menej z donútenia, ale som za to veľmi vďačná. Dcéra sa vypýtala na svet o 4 týždne skôr, bojkotovala kočík, do toho sa pridali koliky a reflux. Dostala som radu, že mám skúsiť šatku. A celý môj materský život sa akoby zázrakom zmenil. Na začiatku tie úväzy neboli až tak dokonalé, ale taká som bola na seba hrdá.

Keďže som strelec, ktorý sa pre všetko zapáli a do všetkého ide po hlave, mám silnú potrebu sa učiť nové veci, tak som sa začala učiť ďalšie úväzy. Do toho som sa rozhodla absolvovať kurz pre poradkyne (poradenstvom a prácou s ľuďmi som sa zaoberala skoro celý pracovný život), a začala som na sebe pracovať. Nie som dokonalá, aj keď mnohí majú ten mylný dojem, ale je pre mňa dôležité, že ma to baví, a moje dieťa je spokojné. A ten pocit zadosťučinenia, keď mi mamička, ktorej som bola radiť, pošle fotky, ako sa hrdo nosia, je na nezaplatenie.

Založila som a spravujem skupinu na sociálnej sieti Facebook s názvom "Nosíme deti v Petržalke", kde sa snažím udržiavať povedomie o nosení a podporných skupinách nielen v Petržalke, ale v celej Bratislave a okolí.

Podporné skupiny v materskom centre Budatko organizujem 1-2x mesačne, cez leto organizujem podporné skupiny a pikniky vonku, 2-4x do mesiaca.
Poskytujem aj individuálne poradenstvo v pohodlí domova ľudí, ktorí majú záujem sa naučiť viazať, alebo potrebujú poradiť s nastavením nosiča, či podporiť v rozhodnutí nosiť svoje dieťa.

Taktiež som bola vybratá ako zástupkyňa projektu značky Sestrice "Slovensko nosí" pre Bratislavu, mám k dispozícii tri ich šatky na požičiavanie tým, ktorí si chcú vyskúšať, aké to je nosiť v pevnej šatke, alebo aj tým, ktorí už svoje dieťa nosia, ale chceli by si napriklad porovnať atlasovú a triweave väzbu.
"