Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Program na mesiac január
Ak si aj to Vaše dieťa zvyklo, že Budatko patrí do jeho týždennej, či dokonca dennej rutiny, už v pondelok sa na Vás veľmi tešíme. Máme množstvo voľných miest v krúžkoch zameraných na pohyb, hudbu i všeobecný rozvoj dieťaťa Montessori metódou, prichádza novinka - kurz znakovania a množstvo overených a obľúbených aktivít pre deti i mamičky. Takže si ich rozhodne naštudujte čím skôr a zabezpečte si svoje miesto.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Freizeit mit Kindern
Die Winterferienzeit bringt viel mehr als nur Wunder und Fröhlichkeit mit sich. Wochen und manchmal Monate von Einkäufen, Reisen, Essen, Partys, Besuchen und Besuchern können genug Stress erzeugen, um die festlichsten von uns zu erschöpfen. Kinder jeden Alters fühlen es auch, besonders wenn ihre Routinen durch eine Überlastung von Ereignissen unterbrochen werden, die oft außerhalb ihrer Kontrolle liegen. Die Änderungen des Zeitplans können, obwohl sie gut gemeint sind, Verhalten und Stimmung beeinflussen.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday time with kids
The winter holiday season brings with it much more than wonder and merriment. Weeks and sometimes months of holiday shopping, traveling, food, parties, visits and visitors can create enough stress to exhaust the most festive of us. Children of all ages feel it, too, especially when their routines are interrupted with an overload of events that are often out of their control. The changes in schedule, though well-intentioned, can impact behaviors and moods.
Môžeme si užiť Vianoce bez stresu?
Niektoré obdobia, či udalosti sú prirodzene stresujúce pre každého, kto má zdravý ľudský mozog. Sú nimi napríklad niekoho blízkeho, sťahovanie sa, zmena práce, ale aj narodenie dieťaťa, svadba, či Vianoce. Ako si ich môžeme viac užiť a menej sa vynervovať?
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten Inspiration
Das wird ein bisschen herausfordernd. Hausaufgabe :) Denken Sie über etwas nach, was Weihnachten besonders macht, es muss einfach sein, um echte Weihnachten zu haben. Teilen Sie es mit uns. Ein Rezept für Kekse, Wein, Dekoration, Sie schreiben Ihre eigene Weihnachtsgeschichte für Kinder? Sind Ihre Geschenke anders als gekauft - hausgemachte, handgefertigte Geschenke? Teilen Sie die Anweisungen mit uns und wir machen unsere eigene Weihnachtsinspiration Sitzung. Bilder hinzufügen wenn möglich! :)
Coffee, Tea & Chat (in English) - Christmas know how sharing
This is going to be a bit challenging. Homework :) Think about something, what makes your Christmas special, has to be there to be a real Christmas. Share it with us. A receipt for cookies, wine, decoration, you´re writing your own story for Christmas for kids? Are your presents different than bought - home made, hand made gifts? Share the instructions with us and we´ll make our own Christmas inspiration session. Add pictures if possible! :)
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten
Weihnachten zu einem unvergesslichen Ereignis zu machen, ist mit ein paar Änderungen an Ihrer normalen Routine möglich. Suchen Sie nach neuen Wegen um zu Teilen und Geben, um Ihrer Weihnachtsfeier in dieser Saison einen neuen Sinn zu geben. Viele dieser Aktivitäten können durchgeführt werden, egal ob Sie Weihnachten in einem schneereichen Klima oder unter glühender Sonne feiern, ob Sie zu Hause oder abgereist sind, alleine, mit Partner oder Familie. Wo immer Sie sich auf der Welt befinden, Ihre Weihnachtsfeier sollte immer mit dem Geist der Liebe, des Friedens und der Freude erfüllt sein.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Having a memorable christmas time
Making Christmas a memorable occasion is possible with a few changes to your normal routine. Go for some new ways of sharing and giving to give a new sense of purpose to your Christmas celebrations this season. Many of these activities can be done whether you celebrate Christmas in a snowy climate or under a blazing hot sun; wherever you are in the world, your Christmas celebration should always be filled with the spirit of love, peace and joy.
Program na mesiac december
Asi v každej rodine, ktorá má deti v kolektíve už padla otázka „...a kedy budú Vianoce?“ a ešte mnohokrát padne. Niektorí už písali Ježiškovi, niektorí vyrátavajú denno denne čo všetko si želajú, niektorí sa tešia na koláčiky a podaktorí sa jednoducho tešia zo snehu. Deťom je každé ročné obdobie blízke, vidia v nich to, čo ich priťahuje, magickosť premeny vody, zmena v prírode, tajomstvá sviatkov. Snáď sviatky pokoja prídu aj k Vám už počas príprav na ne a užijete si december ako deti – s radosťou a očakávaním toho najlepšieho.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Das Glück des Elternseins
Ein Elternteil zu werden, kann ein gemischter Segen sein. Dies ist eindeutig zeit- und kostenintensiv.Viele Menschen weisen jedoch auf die emotionalen Vorteile der Kindererziehung hin, die weniger greifbar sind. Um die Folgen der Erziehung eines Kindes zu untersuchen, wurde der Zusammenhang zwischen dem Kinderkriegen und dem elterlichen Glück untersucht.
Vianočná charitatívna zbierka sladkostí a hračiek
Vianoce sú obdobím, kedy sa mnohí z nás viac ako kedykoľvek predtým snažíme si byť blízki, srdeční, milujúci a milovaní. Stále častejšie sa mnohí v dobe obrovského prebytku snažíme veci, ktoré máme a nepotrebujeme rozdeliť medzi tých, ktorí nemajú a často nielen potrebujú ale rovnako ako my, chcú v tieto dni zažiť niečo čarovné. Napríklad úžasnú pomoc a vďaka nej krásne Vianoce.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Becoming a parent
Becoming a parent may be a mixed blessing. Clearly, it is costly in terms of time and money. To examine the consequences of raising a child, research has investigated the link between having children and parental happiness.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Die Qual der Wahl
Es gibt unzählige Faktoren, die jede Ihrer Entscheidungen beeinflussen. Wenn wir darüber nachdenken, wie wir diese ändern können, versuchen wir normalerweise, die Frage zu beantworten, „wie kann ich meine Auswahl maximieren?“ - weil wir davon ausgehen, dass mehr Auswahl besser ist. Zumindest versuche ich es zu beantworten, weil ich in der westlichen Zivilisation aufgewachsen bin. Hier wird es knifflig: Nicht jeder von uns muss die Freiheit der Wahl für das Gedeihen maximieren. Wie viel Auswahl Sie benötigen, ist sehr individuell. 


Podporná skupina nosiacich matiek

Z kategórie: 'Podpora nosenia'

Podporné skupiny nosiacich mamičiek sú stretnutia mamičiek zaoberajúcich sa témou nosenia a jeho aktívneho využívania. Dozviete sa všetko o zdravom nosení detičiek (nielen novorodencov), ergonomických nosičoch, šatkách, viazaní, úväzoch pod vedením poradkýň nosenia. Vzájomne sa podelíte o vaše skúsenosti, vyskúšate rôzne druhy šatiek a nosičov. Dostanete odpovede na všetky otázky a problémy, ktoré sa vám pri nosení vynorili. A môžete tak spokojne dlhodobo nosiť :)

Poznáte už filozofiu nosenia, úspešne ju praktizujete alebo ste zatiaľ len v očakávaní a chceli by ste nadobudnúť lepší prehľad či získať viac informácií? Ste na správnom mieste!

V rámci podporných skupín sa venujeme všetkému ohľadom nosenia, čo vám len napadne. Môžete sem prísť položiť akúkoľvek otázku, ktorá vás trápi a nedá spávať. Jedinou výnimkou sú nácviky úväzov. Žiaľ, z časového hľadiska ich nebude možné učiť a nacvičovať. Ak ale potrebujete poradiť s úväzom, ktorý používate alebo sa ho učíte, poprípade nájsť nejakú „chybičku krásy“, kvôli ktorej sa vám v ňom horšie nosí, pokojne sa pýtajte a ukazujte. Táto výnimka platí špeciálne pre učenie nových úväzov.

Skupinám nepriraďujeme špeciálne témy, no vedieme ich v mene hostí, ktorých pozývame. Sú nimi nosiace e-shopy z celého Slovenska. Samozrejme ich prispôsobujeme témam, o ktoré sa zaujímajú návštevníčky, takže nás v prípade záujmu kontaktujte, radi vytvoríme workshop na mieru s úväzmi či inými témami.


Stretnutia podpornej skupiny sa konajú raz mesačne pod vedením poradkyne nosenia Andrey Zervanovej a jej špeciálnych hostí.
Príspevok na aktivitu je 2 €, a platí sa na mieste.
Na všetky krúžky a akcie sa prihlasujte cez SEMAFOR

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že vzhľadom na príchod druhého dieťatka Andrea plánuje prestávku vo svojich aktivitách v mesiacoch december 2018, január a február 2019. V prípade záujmu o poradenstvo či pomoc sa nezabudnite čím skôr prihlásiť alebo ju priamo kontaktovať. Andrejke želáme veľa zdravia, krásny pôrod a príjemné začiatky dvojnásobného materstva!

Podporné skupiny v priestoroch MC Budatko:

Stretnutie podpornej skupiny na nosiacom pikniku:***

Stretnutia organizuje a vedie Andrea Zervanová:

"K noseniu som sa dostala viac-menej z donútenia, ale som za to veľmi vďačná. Dcéra sa vypýtala na svet o 4 týždne skôr, bojkotovala kočík, do toho sa pridali koliky a reflux. Dostala som radu, že mám skúsiť šatku. A celý môj materský život sa akoby zázrakom zmenil. Na začiatku tie úväzy neboli až tak dokonalé, ale taká som bola na seba hrdá.

Keďže som strelec, ktorý sa pre všetko zapáli a do všetkého ide po hlave, mám silnú potrebu sa učiť nové veci, tak som sa začala učiť ďalšie úväzy. Do toho som sa rozhodla absolvovať kurz pre poradkyne (poradenstvom a prácou s ľuďmi som sa zaoberala skoro celý pracovný život), a začala som na sebe pracovať. Nie som dokonalá, aj keď mnohí majú ten mylný dojem, ale je pre mňa dôležité, že ma to baví, a moje dieťa je spokojné. A ten pocit zadosťučinenia, keď mi mamička, ktorej som bola radiť, pošle fotky, ako sa hrdo nosia, je na nezaplatenie.

Založila som a spravujem skupinu na sociálnej sieti Facebook s názvom "Nosíme deti v Petržalke", kde sa snažím udržiavať povedomie o nosení a podporných skupinách nielen v Petržalke, ale v celej Bratislave a okolí.

Podporné skupiny v materskom centre Budatko organizujem 1-2x mesačne, cez leto organizujem podporné skupiny a pikniky vonku, 2-4x do mesiaca.
Poskytujem aj individuálne poradenstvo v pohodlí domova ľudí, ktorí majú záujem sa naučiť viazať, alebo potrebujú poradiť s nastavením nosiča, či podporiť v rozhodnutí nosiť svoje dieťa.

Taktiež som bola vybratá ako zástupkyňa projektu značky Sestrice "Slovensko nosí" pre Bratislavu, mám k dispozícii tri ich šatky na požičiavanie tým, ktorí si chcú vyskúšať, aké to je nosiť v pevnej šatke, alebo aj tým, ktorí už svoje dieťa nosia, ale chceli by si napriklad porovnať atlasovú a triweave väzbu.
"