TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
Stretnutia s dulou

ŠTVRTKY 16:00
Aktuálne termíny a prihlasovanie sa cez Semafor.

Dula je v prvom rade žena. Je to skúsená, vyškolená žena, ktorá poskytuje mamičke podľa jej potrieb starostlivosť v tehotenstve, počas pôrodu a aj v období šestonedelia a dojčenia. Odpovedá jej na otázky, rozprávajú sa spolu o tom, ako prebieha pôrod, čo asi má maminka očakávať. Dula pripraví na pôrod aj partnera, ale môže aj sama sprevádzať maminku pri pôrode v pôrodnici. Je jej oporou, podporuje ju, sprevádza. Keď sa bábätko narodí, snaží sa podporovať ranú väzbu medzi bábätkom a maminkou, tzv. bonding. Ak je dula aj laktačnou poradkyňou, pomáha aj po pôrode pri otázkach s dojčením. Dula môže maminku navštíviť aj doma, je nablízku - pre istotu.
Stretnutie sa prispôsobuje aktuálnemu záujmu skupiny. Spravidla je zvolená jedna téma ako prednáška, po ktorej nasleduje diskusia.

Lektorka Lídia Koncsolová je certifikovaná dula, bývalá pôrodná asistentka, mamina štyroch už dospelých detí, venujúca sa aj homeopatii.(lidka.koncsol@gmail.com, 0903 512 066)

Stretnutia sú pravidelné, ale na každé sa prihlasuje samostatne, príspevok 3€ sa uhrádza lektorke v hotovosti na mieste.