TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
Kundalini joga

STREDY 18:30
Aktuálne termíny a prihlasovanie sa cez Semafor.

Kundalini joga pracuje na harmonizácii tela, duše a mysle. Hlavným cieľom je prebudiť plný potenciál vedomia v jednotlivcovi. Preto je tiež známa pod názvom Joga vedomia. To sa dosiahne tým, že sa uvoľní a usmerní prúd energie, ktorá preteká energetickými centrami pozdĺž chrbtice.

Kundalini joga pomáha byť vo veľmi dobrej fyzickej a psychickej kondícii, stíšiť neustále pracujúcu myseľ, lepšie zvládať stresové situácie, upokojiť nervový systém, čistiť podvedomé vzorce, zlepšiť koncentráciu, pochopenie a súcit k iným, byť tu a teraz, cítiť väčšiu radosť zo života. Je pre ľudí, ktorí chcú na sebe pracovať.

Hodina pozostáva z naladenia sa mantrami, potom nasleduje séria cvičení (kriya), relaxácia a meditácia. Na hodine budeme robiť aj dychové cvičenia. Každá hodina má konkrétnu tému, napr: balansovanie čakier, pľúca a krvný obeh, proti stresu, podpora imunity, na kľudný spánok, ale aj hojnosť a prosperitu, sebalásku, atď.

Cvičí sa v bielom alebo svetlom oblečení, najlepšie prírodných materiálov, vhodná je aj šatka na hlavu. Cviky zvládne každý, aj keď sa doteraz žiadnemu inému fyzickému cvičeniu nevenoval. Kundalini joga je vhodná aj pre ľudí s obmedzenou pohyblivosťou, pretože je možné nahradiť cviky vizualizáciou.

Každý mesiac sa zameriame na konkrétnu tému. Témou tohto mesiaca je "Radosť, hojnosť a prosperita s jogou vedomia".

Táto téma ukazuje cestu k rovnováhe a harmónii medzi hmotou a duchom. Chcieť plniť si svoje sny nie je hriech ani zbytočné plytvanie časom, ale inšpiráciou a motorom našich životov. Vdýchnuť svojim snom život chce odvahu a schopnosť nájsť svoje poslanie, dovoliť si ho vykonávať, mať radosť zo života a žiť v hojnosti a prosperite je naším základným právom. Budeme robiť praktické cvičenia a meditácie zamerané práve na dosiahnutie rovnováhy duchovného a hmotného sveta vo vnútri každého jedinca. A potom už len pozorovať, či a čo sa v našich životoch bude meniť.

Na lekciu je vyhradených 90 minút. Cvičenie je bez prítomnosti detí.

Lektorka Lucia Oravská Lizák, spirituálne meno Devi Namdass Kaur, sa venuje Kundaliny joge už tri roky, veľmi jej pomohla v živote a tak tieto skúsenosti rada odovzdáva ďalej. Má 2 deti. (lucia.oravska.lizak@gmail.com)

Stretnutia sú spravidla raz týždenne, na každé sa prihlasuje samostatne, príspevok 12€ sa uhrádza lektorke v hotovosti na mieste. V prípade, ak budú prihlásené len 3 osoby, cena lekcie je 14€, v prípade dvoch prihlásených účastníkov sa lekcia nekoná.