Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Grantová výzva firmy DELL: Úspešne do cieľa
Naše materské centrum sa v spolupráci s MŠ Holíčska 30 so svojím projektom "Úspešne do cieľa" uchádzalo o finančnú podporu v zamestnaneckom grantovom programe firmy DELL, ktorý by sme Vám radi predstavili.
Informácie o ochrane osobných údajov
Vážení návštevníci a spolupracovníci MC Budatko! V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a rady (EÚ) č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, si Vás dovoľujeme informovať o tom, ako spracúvame Vaše osobné údaje.
Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Podporná skupina dojčiacich matiek
Podporná skupina dojčiacich matiek sa stretáva v Budatku raz do mesiaca, pod vedením Barborky Píšovej a Soni Ondrušovej, poradkýň pri dojčení o.z. MAMILA.
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?


Mother and Child centre Budatko is a non-profit organisation, open to the mums and dads from Petržalka and their children. We are here for everyone, from those who want to spend some quality time in our cosy playroom or our Montessori playroom, to those who wish to attend the cosy courses and lectures that we offer.

One of our most popular courses is the Swiss ball workout aimed at the youngest children aged 6 months onwards. However, it is loved by the older children, of up to 3 years of age as well. At Budatko we also run a language course called Hocus Lotus Baby for children aged 1.5 years and for nursery children there is the Hocus Lotus Nursery Kid course available in the afternoons. We also offer a music workout class in English called Kindermusic . For keen little dancers there is the Dance and stomp your little feet class which includes activities such as dancing, singing and nursery rhymes. Little musicians class focuses on getting children familiar with various musical instruments. The latest additions to our courses are Physical Conditioning for Children and Adults , Baby Massage and a First Aid Course .

To provide the mums with some "me" time away from their children, there are two adult evening courses Crochet and knitting and Decoupage – a paper napkin technique. In the near future, we plan to introduce courses such as Pregnancy exercise, and Birth preparation. We will announce their launch on this website, so watch this space, you may find something interesting for you or your children.

Apart from the courses you can take part in our regular and irregular activities. Our creative and skilful mums help children draw, paint, cut, glue or play with play-doh in the Creative crafts class. Once a month we have a play for all the children. During the summer months, when the Mother and Child centre Budatko is closed (i.e. playgroups and courses), outdoor activities for children and their parents are available – they are our traditional Summer walks. Every year we co-operate with the Union of mother centres on a project called A mile for mum. You could come and meet us in Budatko wearing a mask on the day of our carnival and each year St. Nicolas comes to visit. In spring and autumn we organise a Second hand sale of maternity and baby clothes. The current course and activities list as well as the playroom opening hours are displayed in the calendar.

All activities are run by our members. They are skilful mums that devote almost all of their spare time to Budatko, but they enjoy doing it for all the children. If you would like to become one of our members, then please contact us at info@budatko.sk.

Mother and Child centre Budatko is based in Holíčska 30, Petržalka, and any information is regularly updated on our Facebook page.

Visit or Contact us! We look forward to you.
Your Mother and Child centre Budatko.