TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
Cvičenie na ploché nohy

PONDELKY 17:00
UTORKY 17:00
PIATKY 17:00
Aktuálne termíny a prihlasovanie sa cez Semafor.

Cvičenie je zamerané na posilnenie svalov nožnej klenby, prevenciu a liečbu plochých nôh a chybného držania tela. Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy. Deti si precvičia nôžky na nerovnom teréne a na rôznych rehabilitačných pomôckach. Všetky cviky dieťa robí nohami. Rukami si môže pomôct, ale následne ho necháme znova pracovať len nohami. Cvičenie sa tak stáva zábavné, ale hlavne terapeutické. Staršie deti môžu cvičiť aj bez prítomnosti rodiča. Na krúžok si treba priniesť pohodlné oblečenie, cvičí sa naboso. Počet detí na krúžku 6 - 10. Lekcia pozostáva z troch častí: rozcvička (dýchacia gymnastika), cielená pohybová aktivita (zameraná na posilnenie a formovanie svalov klenby nohy a chrbtového svalstva, na kurze sa využívajú špeciálne balančné pomôcky, overbaly, fitlopty...), relaxácia (naťahovacie cvičenia, masáž chodidiel reflexbalom). Pozrite sa, ako to na hodine vyzerá.

Lektorka Edita Oleárová Čačaná je mamina 2 synov, u ktorých sa stretla s problémom plochých nôh a práve preto sa tejto problematike začala venovať. Absovlovala kurz Prevencia plochých nôh u fyzioterapeutky Mgr. Bibiany Macháčkovej - Sanitas Pedes. (cacana@centrum.sk, 0905 033 736)

Cena krúžku je 45 € a zahŕňa:
  • 6 lekcií (45 min)
  • 1 náhradnú lekciu za vopred ospravedlnenú neúčasť
  • 50% zľavu na vstup do herne pred alebo po hodine v deň krúžku, ak je herňa otvorená. V herni máte zároveň možnosť zakúpiť si permanentku na 5 vstupov za 2 €, ktorá platí na vstup do herne len pred alebo po hodine v deň krúžku.
Krúžku sa môžu zúčastniť len tí záujemci, ktorí majú krúžok uhradený. Miesto v krúžku je až po uhradení poplatku. Neprítomnosť ohlasujte mailom vopred, najneskôr do 7:00 dňa, kedy sa koná lekcia. Nie je možné vrátiť peniaze za viacero, hoci aj ospravedlnených neprítomností, nakoľko prihlásený berie na vedomie, že častou neprítomnosťou na krúžku blokuje miesto inému záujemcovi. Ak je voľné miesto aj po začatí krúžku a máte záujem sa prihlásiť, alebo ak máte akékoľvek otázky, napíšte na mcbudatko@gmail.com.