Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
LauraV2012.09.20, 15:14
2018.04.21, 11:59
118090 / 10Voľný


Cvičenie na ploché nohy

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Začíname nový cyklus cvičení v UTOROK - 07.05.2019 o 17:00 hod a v PIATOK - 29.03.2019 o 16:30 hod.

Pre deti vo veku 1,5 - 3 r. je cvičenie na chrbátik a nožičky v PIATOK o 09:00 hod. a nový cyklus začína 31.5.2019 o 9:00

Posledné (náhradné) hodiny - 18.06.2019, 31.05.2019 a 24.05.2019.

Minimálny počet detí na otvorenie kurzu: 6
Maximálny počet detí na kurze: 10

Na všetky krúžky sa prihlasujte cez SEMAFOR


Zdravé nôžky pre deti od 3 rokov do 7 rokov. Cvičenie je zamerané na posilnenie svalov nožnej klenby, liečbu plochých nôh a chybného držania tela. Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy. Deti si precvičia nôžky na nerovnom teréne a rôznych rehabilitačných pomôckach. Všetky cviky dieťa robí nohami, rukami si môže pomôct, ale následne ho necháme znova pracovať len nohami. Cvičenie sa tak stáva zábavné, ale hlavne terapeutické. Deti môžu cvičiť aj bez prítomnosti rodiča.

Ešte máme v ponuke aj Cvičenie na zdravé nôžky a chrbátik pre deti od 1,5 roka do 3 rokov. Na cvičení sú prítomní i rodičia, cvičia spolu s deťmi.

PROSÍME rodičov, aby dávali deťom na cvičenie ponožky, a nie pančušky.

Cvičebná hodina:
1. rozcvička- dýchacia gymnastika, deti sa učia správne nadychovať, vydychovať, využiť maximálnu kapacitu pľúc.
2. cielená pohybová aktivita- zameraná na posilnenie a formovanie svalov klenby nohy a chrbtového svalstva, na kurze sa využívajú špeciálne
balančné pomôcky, overbaly, fitlopty, viac o pomôckach na www.sanitaspedes.sk
3. relaxácia- naťahovacie cvičenia, masáž chodidiel reflexbalom

Cvičenie v skupinke 6 - 10 detičiek / 45 minút

Cena kurzu je 45,00 Eur - cena zahŕňa:
- 6 riadnych hodín raz týždenne
- 1 náhradnú hodinu
- 50% zľavu na vstup do herne pred alebo po hodine v deň krúžku ak je herňa otvorená. V herni máte zároveň možnosť zakúpiť si permanentku na 5 vstupov len za 2 €. Permanentka platí na vstup do herne len pred alebo po hodine v deň krúžku.

Ako vyzerá hodina Cvičenia na prevenciu plochých nôh? Nahladnite do albumu!
Aj so stretnutia s mladšími v rámci cvičenia na chrbátik a nožičky máme pre Vás galériu.

Info o lektorke:

Edita Oleárová Čačaná - cacana@centrum.sk, telefón 0905/033 736
Som mamička 2 synov,momentálne na materskej dovolenke, fanúšik materských a rodinných centier.
Stretla som sa s problémom plochých nôh u môjho 6 ročného syna a práve preto som sa tejto problematike začala venovať.
Absovlovala som kurz Prevencia plochých nôh u fyzioterapeutky Mgr. Bibiany Macháčkovej - Sanitas Pedes.Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Janeh | 20.11.2012, 09:59:56 | Na kurz chodíme s Ninkou, ktorá má 4,5roka, je super, že detičky su s lektorkou samé /iba na prvej hodine sme boli my rodičia, aby sme videli ako aktivita prebieha/. Ak nie sú prítomní rodičia vraj dieťa lepšie reaguje. Ukážková hodina mňa osobne veľmi nadchla, lektorka dokázala udržať pozornosť detí celú hodinu, zábavnou formou robia cvičenia na chrbát i chodidlá, napr. sa hrajú na slonov, alebo "chodia po skalách, či napodobňujú húseničky a tak cvičia chodidlá, nedá sa to ani opísať, treba skúsiť:)
Veľmi odporúčam. Jana

danaom | 07.01.2013, 17:23:50 | Ahojte, s našou 3,5 ročnou dcérkou sme navštevovali úplne prvý kurz na ploché nôžky, ktorý sa konal v Budatku a musím ho len odporučíť. Napriek tomu, že naša malá nemá problém s nožičkami, sme ju zapísali a neoľutovali sme. Kurz je naozaj vedený veľmi šikovnou a milou lektorkou, ktorá vie zaujať detičky po celú hodinu, takže nie je vôbec žiaden problém, že sa cvičí bez prítomnosti rodičov. Detičky si precvičia nôžky s rôznymi pomôckami ale aj bez nich. Nie je problém sa prísť pozrieť ako hodina prebieha, naučíte sa pritom samozrejme ako si nožičky precvičovať aj doma. Dana

Sofi | 24.05.2019, 14:02:17 | Veľká spokojnosť! Chodíme s dcérkou jeden turnus a určite chceme na ďalší, cvičenie krásne zapája deti, rozcvičí ich po ránu, a maminky neostanú na ocot! Takže ak rozmýšľate nad tým, či ísť alebo neísť, aj dlhším spáčom sa oplatí privstať, pretože je to výborne pre celé telo. Edit je veľmi milá a čikovne s deťmi pracuje, prispôsobuje hodinu ich nálade a požiadavkám, deti sa na hodine majú hlavne hýbať, nie na slovo poslúchať, takže aj pre ne je to väčšia zábava. Každý večer už na mňa otŕča nôžky a pýta si "moje milé nožičky" :D Ďakujeme!

Zdieľaj: