Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Aká matka, taká Katka; aká babka, taká matka
Zrejme každý už počul príslovie "Aká matka, taká Katka." Odkiaľ však pochádzajú vzorce správania, ktoré sa od nás rodičov naše deti učia? Rodinní poradcovia na množstve prípadov zistili, že čo sa týka výchovy, väčšina z nás buď kopíruje správanie našich rodičov alebo robí presný opak. Čo môžeme s týmto faktom robiť? Ako nezopakovať chyby našich rodičov? Veď predsa môžeme robiť vlastné ;).
Das Ende des Hobbys
Immer mehr Menschen haben mehr als einen Job – aus Lust an der Selbstverwirklichung: Bei der Generation Slash vermischen sich Arbeit und Freizeit.
Láska – očami detí
Ako vnímajú naše deti lásku? Dávame im jej dosť? Dávame im lásku tak ako ju oni potrebujú?
Vianočné prekvapenie pre hasičov
V decembri by sme radi spravili Vianočnú exkurziu u hasičov s tým, že by sme sa im chceli poďakovať za túto fantastickú možnosť. Keďže vecné dary a peniaze majú prijímať zakázané, radi by sme im pripravili prekvapenie vo forme obrovského poďakovania. A práve tu Vás budeme potrebovať!
Jazyk sa dá naučiť aj na materskej! 5 rád, ako na to (pozvánka)
"Som presvedčená o tom, že jazyk sa nedá nikoho naučiť. Každý sa ho môže naučiť len sám, a učiteľ mu môže na tejto ceste síce pomôcť, ale nie odovzdať mu jazyk na tácke. Obzvlášť v dobe internetu, kedy máme poruke nespočetné texty, nahrávky či cvičenia doslova na jeden klik, môže byť samoukom skutočne každý. Musí len vedieť, ako na to."
Coffee, Tea & Chat (in English) - Hobbies and interests
Having a hobby that we enjoy brings us joy and enriches our lives. It gives us something fun to do during our leisure time and affords us the opportunity to learn new skills. We are very fortunate to have so many different options out there today.
Liečivé príbehy
Paul Liekens, učiteľ a tréner Neurolingvistického programovania, vypracoval jednoduchú a krásnu metódu, ktorá môže pomôcť aj deťom s alergiami a chronickými ochoreniami. Čo je základom tejto metódy? Jednoducho napísané: príbehy. Príbehy, ktoré pre svoje deti napíšu rodičia a následne im ich čítajú a rozprávajú. Pomocou tejto metódy deti zistia, že choroba a liečenie neprichádza z vonku, ale pomocou našich vnútorných „spojencov“, ktorých môžu podnietiť k činnosť. Deti si vedia zavolať týchto „priateľov“ na pomoc aj keď potrebujú viac sebavedomia, alebo si nechtiac spôsobili bolesť.
Semináre s detskou psychologičkou
Pozývame vás na krátke semináre pre rodičov: {B}"Magické roky alebo ako lepšie porozumieť deťom"{b}. Každé správanie dieťaťa má svoj význam. Dospelí najlepšie porozumejú správaniu dieťaťa ak dokážu vnímať jeho prežívanie. To môžu vnímať naplno ak najprv naozaj porozumejú sebe, svojmu prežívaniu a správaniu. Porozumenie je prvým krokom k zblíženiu, k nájdeniu rovnakosti a minimalizovaniu porovnávania i odsudzovania. Semináre sa konajú raz mesačne pod vedením psychologičky Mgr. Ľubice Tománkovej.
Deň otvorených dverí 2018
Srdečne Vás pozývame na každoročný deň otvorených dverí, ktorým otvárame svoje brány pre nováčikov a záujemcov o všetko čo sa týka materského centra Budatko. Aj tento rok Vám prinesieme Vám ukážky nášho programu, môžete nazrieť za všetky dvere a zoznámiť sa s našimi priestormi, takže ak máte v okolí mamičky, ktoré nás ešte nepoznajú a váhajú, či sa pridať, toto je úžasná príležitosť.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Wie man mit einer neuen Stadt / Land fertig wird
Wann immer du in eine neue Stadt, ein anderes Land oder sogar Über das Meer ziehen, werden Sie wahrscheinlich die Auswirkungen der Veränderung spüren. Wenn du dich über das See bewegst, zu einem Ort, an dem nichts um dich herum bekannt ist und du dich völlig desorientiert fühlst, wirst du einen Kulturschock erleben. Ein Kulturschock tritt oft allmählich auf und kann manchmal zu Depression und Entzug führen. Es kann sich anfühlen, als ob du nie wieder glücklich sein kannst und du magst vielleicht zusammenpacken und nach Hause fahren. Aber bevor du das tust, du kannst dazu beitragen, den Stress zu lindern.


Cvičenie na ploché nohy

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Začíname nový kurz v UTOROK - 11.09.2018 o 17:00 hod a v PIATOK - 05.10.2018 o 16:30 hod.
Pre deti vo veku 1,5 - 3 r. je cvičenie na chrbátik a nožičky v PIATOK 5.10.2018 o 09:00 hod.

Posledné (náhradné) hodiny - 23.10.2018, 23.11.2018 a 23.11.2018.
Minimálny počet detí na otvorenie kurzu: 6
Maximálny počet detí na kurze: 10

Na všetky krúžky sa prihlasujte cez SEMAFOR


Zdravé nôžky pre deti od 3 rokov do 7 rokov. Cvičenie je zamerané na posilnenie svalov nožnej klenby, liečbu plochých nôh a chybného držania tela.

Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne
pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Deti si precvičia nôžky na nerovnom teréne a rôznych rehabilitačných pomôckach.
Všetky cviky dieťa robí nohami, rukami si môže pomôct, ale následne ho necháme znova pracovať len nohami.
Cvičenie sa tak stáva zábavné, ale hlavne terapeutické. Deti môžu cvičiť aj bez prítomnosti rodiča.

Ešte máme v ponuke aj Cvičenie na zdravé nôžky a chrbátik pre deti od 1,5 roka do 3 rokov. Na cvičení sú prítomní i rodičia, cvičia spolu s deťmi.

PROSÍME rodičov, aby dávali deťom na cvičenie ponožky, a nie pančušky.


Cvičebná hodina pozostáva:1. rozcvička- dýchacia gymnastika, deti sa učia správne nadychovať, vydychovať, využiť maximálnu kapacitu pľúc.
2. cielená pohybová aktivita- zameraná na posilnenie a formovanie svalov klenby nohy a chrbtového svalstva, na kurze sa využívajú špeciálne
balančné pomôcky, overbaly, fitlopty, viac o pomôckach na www.sanitaspedes.sk
3. relaxácia- naťahovacie cvičenia, masáž chodidiel reflexbalomCvičenie v skupinke 6 - 10 detičiek / 45 minút

Cena kurzu je 30,00 Eur - cena zahŕňa:- 6 riadnych hodín raz týždenne
- 1 náhradnú hodinuInfo o lektorke:

Edita Oleárová Čačaná - cacana@centrum.sk, telefón 0905/033 736
Som mamička 2 synov,momentálne na materskej dovolenke, fanúšik materských a rodinných centier.
Stretla som sa s problémom plochých nôh u môjho 6 ročného syna a práve preto som sa tejto problematike začala venovať.
Absovlovala som kurz Prevencia plochých nôh u fyzioterapeutky Mgr. Bibiany Macháčkovej - Sanitas Pedes.Janeh | 20.11.2012, 09:59:56 | Na kurz chodíme s Ninkou, ktorá má 4,5roka, je super, že detičky su s lektorkou samé /iba na prvej hodine sme boli my rodičia, aby sme videli ako aktivita prebieha/. Ak nie sú prítomní rodičia vraj dieťa lepšie reaguje. Ukážková hodina mňa osobne veľmi nadchla, lektorka dokázala udržať pozornosť detí celú hodinu, zábavnou formou robia cvičenia na chrbát i chodidlá, napr. sa hrajú na slonov, alebo "chodia po skalách, či napodobňujú húseničky a tak cvičia chodidlá, nedá sa to ani opísať, treba skúsiť:)
Veľmi odporúčam. Jana

danaom | 07.01.2013, 17:23:50 | Ahojte, s našou 3,5 ročnou dcérkou sme navštevovali úplne prvý kurz na ploché nôžky, ktorý sa konal v Budatku a musím ho len odporučíť. Napriek tomu, že naša malá nemá problém s nožičkami, sme ju zapísali a neoľutovali sme. Kurz je naozaj vedený veľmi šikovnou a milou lektorkou, ktorá vie zaujať detičky po celú hodinu, takže nie je vôbec žiaden problém, že sa cvičí bez prítomnosti rodičov. Detičky si precvičia nôžky s rôznymi pomôckami ale aj bez nich. Nie je problém sa prísť pozrieť ako hodina prebieha, naučíte sa pritom samozrejme ako si nožičky precvičovať aj doma. Dana