TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
Maria2018.09.23274810 / 101


Hranie s vodou uzatvára sezónu

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Materské centrum Budatko bude v júli a auguste pre verejnosť zatvorené, až na mimoriadne aktivity. Tou prvou je aj akcia Hráme sa s vodou, ktorá sa uskutoční 2. a 3.júla o 16.30 hodine. Hry budú na vonkajšej terase Budatka.

Vodu deti poznajú ešte z čias, keď si hoveli v maminom brušku. Malé dieťa dokáže byť zaujaté vodou dlho. Pozorovať prúd vody, ponárať do vody ruky, vodu naberať, prenášať a vylievať, špliechať, hádzať do nej papier a pozorovať ako sa rozmáča. Ponúka množstvo zmyslových vnemov. Srdečne vás pozývame do sveta plného bubliniek, kvapiek, hubiek, štetcov, kefiek, rôznych teplôt, farieb, foriem, skupenstiev. To čo si nemôžete dovoliť v panelákovom byte, príďte vyskúšať k nám.

Okrem klasických stanovíšť, akými sú napríklad polievanie kvietkov či púšťanie lodičiek v lavóre, na vás čakajú aj netradičnejšie hry s farebnou vodou, prelievanie z fľašky do fľašky – jedna z najobľúbenejších aktivít v našom montessori kútiku, ryžovanie kamienkov, umývanie riadu, bublifuky, ľadové kocky s prekvapením vo vnútri…

Podrobnosti nám prezrádza Mirka Schvarcová, jedna z iniciátoriek tejto myšlienky: „Pri hrách sme sa inšpirovali najmä vlastnými deťmi. Postupne sme pridávali nápady, zháňali materiál, návody. Ani sme sa nenazdali a mali sme nazbieraných viac než 20 aktivít.“

Voda je jednoducho fascinujúci živel. A letné obdobie je na takúto zábavu ako stvorené. Stanovištia sú určené pre všetky deti, ktoré voda baví, od 1 a pol roka až po predškolský vek. Dôležitá je však prítomnosť dospelého, aby mohol pri úlohách asistovať.

„Mamičky, ktoré sa chcú na aktivitách zúčastniť, by som ešte rada upozornila, aby nezabudli pribaliť uteráčik, vhodné topánočky, či náhradné oblečenie. Po skončení tak budú môcť svojich vodníkov prezliecť do suchého,“ dodáva Janka Gereková, ďalšia iniciátorka.

A čo ďalšie plány MC Budatka? „Akciu by sme v júli alebo v auguste radi ešte opakovali. Závisí to však nielen od plánov dobrovoľníčok, ale aj od pekného počasia. Okrem toho vybavujeme jazdenie na koníkoch, ktoré sa muselo v máji kvôli silnému vetru zrušiť. Tiež budú určite potrebné rôzne brigády, v exteriéri i interiéri,“ informuje Janka Hrehorová, štatutárka Budatka.

Záujemcom, ktorí cez leto nestíhajú sledovať webstránku, Budatko tento rok ponúka novinku – mimoriadnu e-mailovú avízovaciu službu. Pre jej aktiváciu treba poslať e-mail s názvom Avízo Budatko leto na adresu mcbudatko@gmail.com. Na zaevidované adresy budú posielané informácie o presných termínoch akcií. Tešíme sa na vás a veríme, že sa vám leto s Budatkom bude páčiť.


Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: