Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Hľadáme nové "aktivačky"-opatrovateľky
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 6.4..2018-31.9.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.


Tanec s bábätkom v šatke


Na všetky krúžky sa prihlasujte cez SEMAFOR


Začíname nový kurz v PONDELOK - 05.03.2018 o 11:00 hod
Posledná (náhradná) hodina - 14.05.2018


Minimálny počet prihlásených mamín s deťmi na otvorenie kurzu: 8
Maximálny počet mamín s deťmi na kurze: 12

Krúžok TANEC S BÁBÄTKOM je určený pre všetky maminy, ktoré rady tancujú a chcú si zatancovať aj spolu so svojim bábätkom v nosiči alebo babyšatke. Kurz je určený pre všetkých, nie je nutné mať predchádzajúce skúsenosti s tancom. Tancujeme v štýle brušných tancov a použijeme prvky z klasického tanca (baletu) a z tribalu.

Hodina prebieha za doprovodu hudby.

Na krúžok si treba priniesť pohodlné oblečenie a prezúvky (môže sa cvičiť aj naboso). Voda je samozrejmosť. Pre lepšie precítenie tanca si môžete priniesť šatku na boky, nemusí byť peňiažková.

Súčasťou hodiny je prvotná príprava na hodinu - prezlečenie, nakojenie, príprava bábätka na tancovanie, rozcvička, tanec a na záver trochu uvoľnenia.

Orientálne tance alebo ľudovo povedané "brušné tance" sú na pohľad veľmi krásne a ladné, vyžadujú však dobré ovládanie svojho tela. Pri tanečných motívoch sa využíva práca pánvy a bokov, preto sú vhodné na posilnenie pánvového dna. Je však potrebné robiť ich správne. Pri tanci so závojom sa výborne posilňujú horné končatiny a učí sa vzpriamenému držaniu tela. Na hodinách sa neučí žiadna konkrétna choreografia, jednotlivé motívy sa spájajú do kratučkých kombinácií.

Viac info tu: http://mamadance6.webnode.sk/sluzby/sluzba-1/orientalne-tance/

Cvičenia sa môžu zúčastniť len tie maminy s deťmi, ktoré majú cvičenie uhradené. Miesto v krúžku je až po uhradení poplatku za cvičenie.

Cena krúžku je 48 € a zahŕňa:

  • 8 riadnych cvičiacich hodín
  • 1 náhradnú hodinu

  • 50% zľavu na vstup do herne pred alebo po hodine v deň krúžku ak je herňa otvorená. V herni máte zároveň možnosť zakúpiť si permanentku na 5 vstupov len za 2 €. Permanentka platí na vstup do herne len pred alebo po hodine v deň krúžku.


Neprítomnosť ohlasujte minimálne 24 hodín vopred, najneskôr do 08:00 dňa, kedy sa koná cvičenie hlásiť priamo lektorke Anke na mama.dance.ba@gmail.com

Nie je možné vrátiť peniaze za viacero, hoci aj ospravedlnených neprítomností, nakoľko účastník berie na vedomie, že svojou častou neprítomnosťou na cvičení blokuje miesto inému užívateľovi, ktorý sa do krúžku nedostal.Ak je voľné miesto aj po začatí krúžku a máte záujem sa prihlásiť, alebo ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte prosím lektorku na mama.dance.ba@gmail.com, alebo na čísle 0905 103 029, ktorá vám podá ďalšie inštrukcie.
Viac informácií nájdete na stránke www.mamadance.eu alebo na FB Fun Page Mama Dance.


Info o lektorke:


Mgr.art. Anna Kališová je vyštudovaný pedagóg tanca na VŠMU. Má 40 rokov a dve deti - Aničku a Viktorka. Tancu sa venuje od 4 rokov, kedy začala tancovať vo FS Vienok a skončila až v Lúčnici po 8 ročnom pôsobení v roku 2006.