TefNET v1.5
© Astiret, s.r.o.
2012-2019
TOP
Maria2018.09.234600 / 101


Na Budatko behu si medaily odniesli skutočne tí najlepší

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Sezónu v Budatku už tradične otvorila outdoorová aktivita Budatko beh. Zúčastnili sa aj tí najmenší - celá akcia odštartovala pretekmi lezúňov, zavŕšil ju beh najstarších - škôlkarov a školákov.

Okrem lezúňov, ktorí pretekali v priestoroch cvičebne, sme sa všetci stretli vonku na čerstvom vzduchu. Pri zápise si každý vyzdvihol skutočné štartovacie číslo a potom už detičky netrpezlivo čakali na štart svojej kategórie.

Postupne sa však dostali na rad všetci. Pred každým štartom sa konala riadna rozcvička rúk, nôh, ale i hlasiviek. Po hlasnom zaznení slovka ŠTART sa deti rozbehli po vyznačenej trase. Najskôr vo veku 1-2 roky, nasledovali deti vo veku 2-3 roky, 3-5 rokov a ako poslední celu akciu uzavreli 5 -7 ročné deti. Škôlkarskym ihriskom sa niesol vzrušený krik povzbudzujúcich rodičov. Po dobehnutí do cieľa znel uznanlivý potlesk. Zlatú medailu si zaslúžilo skutočne každé dieťa. Preto bolo víťazov behu neúrekom. Až toľko, že sa museli na stupni víťazov pekne dohodnúť a pre striedať, aby si každý hrdý rodič mohol spraviť fotografiu do rodinného albumu.

Víťazstvo deťom osladilo aj ovocné pyré do rúčky. Dvor sa začal pomaly vyprázdňovať. Ostalo už len postrhať pásky, vyznačujúce trasu a upratať ihrisko tak, aby ho susedni škôlkari našli tak, ako nám ho zapožičali.

Za perfektnú organizáciu ďakujeme Zuzke S. a Katke T. Na všetkých športovcov sa tešíme už o necelý mesiac na pretekoch odrážadiel 15.októbra poobede!

Ďakujeme materskej škole Holíčska 30 za zapožičanie vonkajších priestorov na akciu.

Fotogaléria z akcie

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: