Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Aká matka, taká Katka; aká babka, taká matka
Zrejme každý už počul príslovie "Aká matka, taká Katka." Odkiaľ však pochádzajú vzorce správania, ktoré sa od nás rodičov naše deti učia? Rodinní poradcovia na množstve prípadov zistili, že čo sa týka výchovy, väčšina z nás buď kopíruje správanie našich rodičov alebo robí presný opak. Čo môžeme s týmto faktom robiť? Ako nezopakovať chyby našich rodičov? Veď predsa môžeme robiť vlastné ;).
Das Ende des Hobbys
Immer mehr Menschen haben mehr als einen Job – aus Lust an der Selbstverwirklichung: Bei der Generation Slash vermischen sich Arbeit und Freizeit.
Láska – očami detí
Ako vnímajú naše deti lásku? Dávame im jej dosť? Dávame im lásku tak ako ju oni potrebujú?
Vianočné prekvapenie pre hasičov
V decembri by sme radi spravili Vianočnú exkurziu u hasičov s tým, že by sme sa im chceli poďakovať za túto fantastickú možnosť. Keďže vecné dary a peniaze majú prijímať zakázané, radi by sme im pripravili prekvapenie vo forme obrovského poďakovania. A práve tu Vás budeme potrebovať!
Jazyk sa dá naučiť aj na materskej! 5 rád, ako na to (pozvánka)
"Som presvedčená o tom, že jazyk sa nedá nikoho naučiť. Každý sa ho môže naučiť len sám, a učiteľ mu môže na tejto ceste síce pomôcť, ale nie odovzdať mu jazyk na tácke. Obzvlášť v dobe internetu, kedy máme poruke nespočetné texty, nahrávky či cvičenia doslova na jeden klik, môže byť samoukom skutočne každý. Musí len vedieť, ako na to."
Coffee, Tea & Chat (in English) - Hobbies and interests
Having a hobby that we enjoy brings us joy and enriches our lives. It gives us something fun to do during our leisure time and affords us the opportunity to learn new skills. We are very fortunate to have so many different options out there today.
Liečivé príbehy
Paul Liekens, učiteľ a tréner Neurolingvistického programovania, vypracoval jednoduchú a krásnu metódu, ktorá môže pomôcť aj deťom s alergiami a chronickými ochoreniami. Čo je základom tejto metódy? Jednoducho napísané: príbehy. Príbehy, ktoré pre svoje deti napíšu rodičia a následne im ich čítajú a rozprávajú. Pomocou tejto metódy deti zistia, že choroba a liečenie neprichádza z vonku, ale pomocou našich vnútorných „spojencov“, ktorých môžu podnietiť k činnosť. Deti si vedia zavolať týchto „priateľov“ na pomoc aj keď potrebujú viac sebavedomia, alebo si nechtiac spôsobili bolesť.
Semináre s detskou psychologičkou
Pozývame vás na krátke semináre pre rodičov: {B}"Magické roky alebo ako lepšie porozumieť deťom"{b}. Každé správanie dieťaťa má svoj význam. Dospelí najlepšie porozumejú správaniu dieťaťa ak dokážu vnímať jeho prežívanie. To môžu vnímať naplno ak najprv naozaj porozumejú sebe, svojmu prežívaniu a správaniu. Porozumenie je prvým krokom k zblíženiu, k nájdeniu rovnakosti a minimalizovaniu porovnávania i odsudzovania. Semináre sa konajú raz mesačne pod vedením psychologičky Mgr. Ľubice Tománkovej.
Deň otvorených dverí 2018
Srdečne Vás pozývame na každoročný deň otvorených dverí, ktorým otvárame svoje brány pre nováčikov a záujemcov o všetko čo sa týka materského centra Budatko. Aj tento rok Vám prinesieme Vám ukážky nášho programu, môžete nazrieť za všetky dvere a zoznámiť sa s našimi priestormi, takže ak máte v okolí mamičky, ktoré nás ešte nepoznajú a váhajú, či sa pridať, toto je úžasná príležitosť.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Wie man mit einer neuen Stadt / Land fertig wird
Wann immer du in eine neue Stadt, ein anderes Land oder sogar Über das Meer ziehen, werden Sie wahrscheinlich die Auswirkungen der Veränderung spüren. Wenn du dich über das See bewegst, zu einem Ort, an dem nichts um dich herum bekannt ist und du dich völlig desorientiert fühlst, wirst du einen Kulturschock erleben. Ein Kulturschock tritt oft allmählich auf und kann manchmal zu Depression und Entzug führen. Es kann sich anfühlen, als ob du nie wieder glücklich sein kannst und du magst vielleicht zusammenpacken und nach Hause fahren. Aber bevor du das tust, du kannst dazu beitragen, den Stress zu lindern.
Sofi2010.11.10, 08:45
2018.10.08, 22:29
27549 / 10Voľný


Vianočné prekvapenie pre hasičov

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Pravdepodobne už pomaly začínate rozmýšľať ako tieto Vianoce spravíte pre seba, partnerov, deti či starých rodičov a priateľov nezabudnuteľnými. Neodmysliteľne k tomu patria darčeky a prekvapenia, ktoré rozžiaria oči obdarovaných, rozosmejú a nadchnú. Aj o tom sú Vianoce.

V roku 2018 máme za sebou 15 exkurzíí k hasičom počas ktorých dostalo 255 dospelých a 282 detí možnosť vidieť, počuť a zažiť hasičov, dotknúť sa hasičkých áut, vybavenia, sedieť v autách, džípe, člnoch a na nich, spustiť sirénu a blikačky či dokonca "hasiť" naozajstnou hasičskou hadicou. Pre deti a aj množstvo dospelých je to obrovské množstvo zážitkov. Zo strany Budatka šlo o dobrovoľnú aktivitu 12tich členov, ktorí Vás sprevádzali a organizovali stretnutia. Ešte tento rok pripravíme minimálne ďalších 5, aj my radi k hasičom chodíme.

V decembri by sme radi spravili Vianočnú exkurziu s tým, že by sme sa im chceli poďakovať za túto fantastickú možnosť. Keďže vecné dary a peniaze majú prijímať zakázané, radi by sme im pripravili prekvapenie vo forme obrovského poďakovania. A práve tu Vás budeme potrebovať!

Ako na to?
Máte doma malého hasiča či hasičku, ktorá rada maľuje, kreslí, lepí, nalepuje, strihá, skladá, či venuje sa akejkoľvek inej forme kreatívnej tvorby? Spravte doma obrázok vo velkosti pohľadnice (A6, štvrtina bežného kancelárskeho papiera) a na ňom čokoľvek s hasičskou tématikou. Auto, požiar, helma, zážitok... tieto malé výtvory z druhej strany podpíšte menom a vekom dieťaťa a prípadne aj s poďakovaním (napríklad Samko, 3r., miluje hasičov a ďakuje za možnosť zažiť život na hasičskej stanici!) a prineste do MC Budatko do konca novembra, vytvoríme na ne krabicu. V decembri spravíme stretnutie v priestoroch MC Budatko, kde nám budete môcť pomôcť vytvoriť veľký plagát zo všetkých týchto výtvorov. V decembrovom termíne ho potom hasičom zanesieme a veríme, že im spraví veľkú radosť.


Termín dodania detskej tvorby na plagát: do 30.11.2018
Termín tvorby veľkého plagátu pre hasičov: začiatkom decembra (upresníme v decembrovom newsletteri).
Aktuálne termíny exkurzií nájdete vždy v Semafore.


Už teraz sa veľmi tešíme na proces tvorby a prekvapenie :)

Zuzana
organizátorka hasičských exkurzií v roku 2018

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+