Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Informácie o ochrane osobných údajov
Vážení návštevníci a spolupracovníci MC Budatko! V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a rady (EÚ) č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, si Vás dovoľujeme informovať o tom, ako spracúvame Vaše osobné údaje.
Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Sofi2017.01.21, 09:08
2018.01.30, 11:51
402410 / 10Voľný


Tešíme sa na leto, kúpalisko bude, možno niekde na pláži, na záhrade v sude...

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Mesiac, ktorý sa začína dňom detí môže byť len dobrý mesiac. A keď je ten deň piatok, tešia sa mnohé deti i deti našich rodičov. A mnohé z nás ani nevedia, že je piatok, pretože je rovnaký ako iný deň v týždni, víkende či sviatku. Pre všetky deti, ich rodičov i ich rodičov máme v našich priestoroch množstvo možností osláviť nielen jeden deň, ktorýkoľvek najbežnejší deň tiež. Oslava nech sa stane mottom tohto mesiaca a prinesie Vám krásne spoločné chvíle. My Vám prinášame plný program pred prázdninami, pretože tie budú patriť najmä našim rodinám.

Ešte než Vám tieto informácie sprostredkujem, rada by som Vás informovala, že aj nás sa dotkli zmeny v európskej legislatíve o ochrane osobných údajov - GDPR (General Data Protection Regulation). Štatutárky mu venovali nemálo stretnutí s právničkou a ubezpečujem Vás, že Vaše údaje sú u nás v bezpečí. Ak potrebujete vedieť viac, všetky informácie o ochrane Vašich osobných údajoch nájdete na našej webstránke ako aj na nástenke v sídle MC Budatko. To najjednoduchšie je stále rovnaké, ak si už neželáte, aby sme Vám v budúcnosti zasielali informácie o našom programe a ďalšej činnosti, prosíme Vás o zaslanie e-mailu na adresu mcbudatko@gmail.com s touto informáciou, Vaše rozhodnutie plne akceptujeme a okamžite zariadime vyradenie z databáz.

Máme otvorených viacero krúžkov, v ktorých ešte ostali voľné miesta. V prebiehajúcich krúžkoch je možné pridať sa za zvýhodnených podmienok a vyskúšať si tak, či Vám vyhovuje a v novej sezóne sa môžete pridať na plno. Väčšina prebieha ešte počas celého miesaca jún, takže máte množstvo času si ich užiť.

  Fitlopty bábätká v utorky od 9:00
  Cvičenie na ploché nohy v utorky od 17:00
  Fitlopty 1-1,5 r. vo štvrtky od 10:00
  Montessori ateliér 12-18 mes. vo štvrtky od 9:00
  Montessori ateliér 18-30 mes.vo štvrtky od 10:00
  Montessori ateliér 3 –6 rokov vo štvrtky od 17:30

Tento mesiac máme pre Vás pripravené jedno špeciálne stretnutie s barefoot a nosiacimi pomôckami, na ktorom budete mať možnosť si prezrieť a zakúpiť vybavenie aj na leto. Barefoot leto praje a nosenie počas neho býva výzvou, príďte si vybrať! Barefoot a nosičská burza bude vo štvrtok 14.6. medzi 16. a 18. hodinou.

Aktivít pre Vaše deti bude tento mesiac požehnane, nech sa páči, vyberajte a prihlasujte sa, plnia sa veľmi rýchlo! Musicplay v pondelky, stredy a štvrtky, exkurzie u hasičov v troch termínoch, tvorivé dielne nielen ku dňu otcov, maľovanie s bábätkami, a kriedové hry. Pripravili sme aj množstvo letných, montessori orientovaných stretnutí Vnímavé hranie vonku a Montessori Leto. Ak chcete umožniť deťom sa vyhrať s vodou, vodné hry sú ako stvorené pre ne.

Pre deti našich mám sme pripravili extra bohatú nadielku, pretože nielenže sú deťmi, sú už aj mamami a často zabúdajú investovať do svojej spokojnosti, či už ide o pohyb, odpočinok, vzdelávanie alebo prípravu na druhé poslanie (prvým už bude vždy matka).

Pravidelne sa stretávame v pondelky na angličtine a úspešných cvičeniach pre snažilky. V utorky a stredy sa cvičí joga a konverzuje anglicky. V piatky je témou dieťatko a jeho radosti a výzvy v Babyplay. Čakajú Vás aj:

  Tanec s bábätkom v šatke v pondelok 04.06.1811:00
  Workshop - Viažeme na chrbát batoh v utorok o 05.06.18 o 15:30
  Podporná skupina dojčiacich matiek vo štvrtok 07.06.18 o 16:00
  SVOJTKA - 25% zľava na knihy v nedeľu 10.06.18 o 10:00
  Mami koučing: Spokojná mama nadovšetko v pondelok 11.06.18 o 17:30
  Non toxic stretnutie v stredu 13.06.18 o 10:00
  Stretnutie s detskou psychologičkou* v Pondelok 18.06.18 o 17:00
  Handmade s(právne) - Hračky a oblečenie* v utorok 19.06.18 o 10:00
  Mamy,(späť)do práce! - Príprava na pohovor* v stredu 20.06.18 o 9:30
  Úsmev ako dar -stretnutie náhradných rodín vo štvrtok 21.06.18 o 16:30
  Stretnutie s certifikovanou dulou v pondelok 25.06.18 o 18:00

V júli a auguste budeme prázdninovať, čo znamená, že je zatvorená herňa a väčšina aktivít má prestávku. Nezabudnite však sledovať náš Facebook a www stránku, pár aktivít si pre Vás určite radi pripravíme, leto je dlhé a krásne.

Prajeme Vám veľa slnečných dní, krásnych zážitkov a nezabudnuteľných stretnutí aj v MC Budatko.

Členky a dobrovoľníčky

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+