Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Hľadáme nové "aktivačky"-opatrovateľky
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 6.4..2018-31.9.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Sofi2017.01.21, 09:08
2018.01.30, 11:51
367010 / 10Voľný


Vitaj slnko, vitaj, pekný pozdrav od nás chytaj.

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Ako sa tak na to pozerám, nejako sme sa tento rok rozbehli. Je toho v programe viac a viac a viac... a snáď sa ešte do neho zmestíme, aj na papier, aj do Budatka, aj do kože :) Ide teplo a tak vlastne môžeme ísť von a z kože vyskočiť. Minimálne od radosti. Ide apríl, mesiac bláznov a my budeme tento mesiac blázni do vzdelávania, dobre naštartovaní mesiacom knihy sme sa vrhli na pokračovanie a nielen v knihách samotných, pridali sme množstvo prednášok a stretnutí, ktoré Vás a Vaše deti môžu posunúť ďalej. Nech sa páči, nahliadnite!

Apríl začneme veľmi aktívne, postaráme sa o naše okolie, príďte sa pridať a v rámci Jarného upratovania Bratislavských brehov Dunaja, poupratujeme predzáhradku a ihrisko pri MC Budatko už 4.4..

Prednášok bude tento mesiac naozaj požehnane a jedna téma je zaujímavejšia ako druhá, tak sa pohodlne usaďte, premyslite a rýchlo prihláste na tú svoju! Mesiac bláznov do vzdelávanie sme v Budatku vzali vážne.
Prednáška "Homeopatia" v utorok 3.4.
Čítame si s deťmi (pre rodičov) v stredu 4.4.
Prijímanie detí do MŠ v piatok 6.4
Príprava na dojčenie s LP Katkou Eliášovou v utorok 10.4. a 17.4.
Ako byť správnym Montessori sprievodcom v stredu 18.4.
Handmade - predaj právne "na poriadku" v utorok 24.4.
Domáca prvá pomoc v stredu 25.4.

Zaujímavou novinkou pre maminky je určite joga s Vladiou, príďte sa zapojiť a vyskúšajte pre seba niečo urobiť aj v novom "športe", zmena môže prinieť výborné výsledky na tele i duchu. Naše programové stálice sa na Vás tešia tiež, korverzujeme v angličtine, cvičia snažilky i tehuľky. Stretnutia majú naplánované podporné skupiny dojčenia, nosenia (hneď dvakrát a i so Sestrice!). Non Toxic, dula, psychologička aj Úsmev ako dar. Tvoriť môžete tento mesiac so servítkami a budete prekvapení čo všetko sa dá.

V programe nájdete aj prehľad krúžkov, ktoré budú postupne pribúdať na stránku a v Semafore bude možné sa na ne prihlásiť. Všetky sú veľmi obľúbené a rýchlo plné, takže pár dní po Veľkej noci sa nám venujte intenzívnejšie. Naše obvyklé aktivity s deťmi pokračujú aj v novom šate, od apríla preberá Musicplay Andrea, Katka si ide oddýchnuť pred pôrodom, držíme palce obom v novej výzve! Montessori s Droby má nové meno, Vnímavé hranie. Pravidelne pokračujeme aj v stretnutiach s najmenšími, Babyplay sa na Vás teší každý piatok. Pokračovaním marcových aktivít s knižkami budú Knihy z krabice a Riekanky z krabice, príďte sa nadchnúť pre literatúru a výborne zabaviť! Tvorivé dielne pre deti budú pokračovať v apríli v mierne obmedzenom rozvrhu, každopádne spravíme maximum týchto obľúbených stretnutí. Pre aktívne deti pripravujeme preteky na odrážadlách, viac informácií objavíte už krátko po Veľkej noci v Semafore. Pokračujeme aj v obľúbených exkurziách u hasičov, prosíme záujemcov, aby ostro sledovali svoje prihlásenie a čítali informácie, ktoré v rámci prihlasovania majú k dispozícii, veľmi nám to pomáha organizovať a plánovať tak, aby sme z toho pre všetkých zúčastnených vyťažili maximum.

Je toho. No než to príde, budú ešte sviatky. Tak nech sú pokojné, pohodlné, plné radosti a výskotu, úsmevov a objatí. Vhupnite do apríla zdraví a spokojní, so slnkom nad hlavou a v duši.

Tešia sa na Vás

Dobrovoľníčky a členky


Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:


Share on Google+