Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Grantová výzva firmy DELL: Úspešne do cieľa
Naše materské centrum sa v spolupráci s MŠ Holíčska 30 so svojím projektom "Úspešne do cieľa" uchádzalo o finančnú podporu v zamestnaneckom grantovom programe firmy DELL, ktorý by sme Vám radi predstavili.
Informácie o ochrane osobných údajov
Vážení návštevníci a spolupracovníci MC Budatko! V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a rady (EÚ) č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, si Vás dovoľujeme informovať o tom, ako spracúvame Vaše osobné údaje.
Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Sofi2017.01.21, 09:08
2018.01.30, 11:51
433610 / 10Voľný


Tešíme sa na leto, kúpalisko bude, možno niekde na pláži, na záhrade v sude...

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Začiatok prázdnin postrehne asi každý bez ohľadu na to či a aké staré deti má. Postupne je na cestách viac pracovných strojov a menej áut, viac kolegov či susedov na dovolenkách a školáci doma. Vo vzduchu je plno očakávaní čo to naozajstné leto prinesie a zatial to vyzerá tak, že príjemné ochladenie aspoň na pár dní. My budeme prázdninovať aj v Budatku a pracovať v obmedzenom režime, tento rok však i s dopoludňajšou herničkou, takže ak bude vonku príliš teplo, alebo náhodou príliš zima, či mokro, určite to využite, naše priestory Vám budú minimálne počas júla určite k dispozícii. Popri tom máme v programe i vodné hry, letný Montessori ateliér alebo Vnímanie hranie vonku, chceme pekné počasie a chuť detí sa hrať (hlavne s vodou) využiť. Tiež prinášame jednorazové lekcie krúžkov na vyslúšanie našich kurzov, budú pribúdať v semafore podstupne podľa možností.

Veľmi sa tešíme z každej Vašej návštevy, radi stretávame Vás i nové tváre a ani v letnom režime tomu nebude inak. Chceme sa Vám zo srdca poďakovať za prejavenú dôveru a návštevy, ktorých bolo neúrekom. Veríme, že sa s Vami uvidíme najneskôr opäť v polovice septembra keď začneme novú sezónu. Užite si leto v pokoji, pohode, prajeme Vám veľa príjemných zážitkov, slnečných dní, vody, lesov, túr, grilov, Budatka a mnohých ľudí a vecí, bez ktorých by to Vaše leto nebolo správnym letom.

Krásne pozdravy zo všetkých kútov Slovenska a sveta posielajú oddychujúce
dobrovoľníčky a členky

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+