Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Prijímanie detí do MŠ na sezónu 2017/2018
Dňa 3.4.2017 sa v Budatku uskutočnila prednáška na tému prijímania detí do štátnych materských škôl v Petržalke. Na základe dotazov mamičiek sme pripravili článok s najdôležitejšími informáciami. V článku sa takisto nachádza aktuálna prihláška na školský rok 2017/2018. Držíme všetkým mamičkám palce.
Impulz zahrial na duši a potešil našu kreativitu
Dňa 12. decembra sme prijali pozvanie na Deň otvorených dverí v pracovno-socializačnom centre Impulz, ktorý sídli v budave základnej školy na Turnianskej ulici. Zoznámili sme sa so združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Petržalke a takisto s niektorými jeho klientmi. Vytvorili sme si pekné sviece a pozreli sme si výrobky, ktoré klienti centra vyrábajú.
Petka2017.01.21, 09:08
2018.01.30, 11:51
328110 / 10Voľný


Druhý mesiac február, slnečných dní máva pár.

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Nádherné teplé dni, akoby sme ani neboli uprostred zimy. Slnečné lúče zohrievajú skrehnuté ruky a zrazu sú plné ihriská detí. Prvé snežienky už svietia v lesoch a čakajú, čo sa zo zimy vykľuje. Nech to bude čokoľvek, v Budatku budeme mať pre Vás dvere vždy otvorené.

Krúžky pre deti sa u nás tešia obrovskej obľube, vždy sú hneď plné a je skôr výnimkou, že Vám máme čo ponúknuť, tentokrát máme ešte voľné miesto na Cvičenie na ploché nohy a Cvičenie na chrbátik a nožičky -1,5 do 3 r., prihláste sa čím skôr.

Tvorivo budeme mať aj tento mesiac, už máme pre Vás pripravené veľké množstvo tém a materiálov. Nielen pravidelné tvorivky v utorky a štvrtky pre drobcov, aj pre veľkých máme stále viac tém. Kto má chuť sa vzdelávať, Droby pripravila tri termíny na Montessori hranie. A i jedno popoludnie venujeme Montessori, budeme prebúdzať všetky zmysly. A komu sa žiada viac, ešte je voľné miesto i na Montessori ateliér pre deti od 3 - 6 rokov. Radosť, ktorú dokážu deti mať zo vzdelávania je úžasná, ukážte im ju. A keďže sa občas treba aj len tak baviť, v piatok 9.2.máme pripravenú fašiangovú zábavu, dopoludnia pre malé a popoludní pre veľké deti. Prihlasovanie bude spustené v priebehu dnešného dňa.

Pre mamičky bude tento mesiac veľmi bohatý. Nielen preto, že máme neustále plne pripravené pravidelné aktivity ako konverzácie v angličtine, cvičenie pre snažilky aj tehuľky, po novom opäť i podpornú skupinu dojčenia a stabilnú skupinu nosenia, Babyplay či tanec s bábätkom v šatke, stretnutie s dulou a detskou psychologičkou. Prinášame aj novinky ako nový koncept stretnutí na tému "Mamy (späť) do práce", pre tehuľky workshop na zoznámenie sa a prípravu na nosenie, tento mesiac sa môžete naučiť aj nový úväz na chrbát, pre čerstvé mamičky kurz masáže dojčiat, pre skúsenejšie i menej skúsené mamičky tému detských horúčok a chorôb s detskou lekárkou Katarínou Legrand. Mami koučing je doplnený o workshop a otvorenú skupinku, ktorá sa v pevnej zostave bude stretávať pravidelne a tak spolu napredovať. Prinášame aj novinku vo forme tvorivých dielničiek pre mamy, informácie na webe aj Facebooku čoskoro.

Národný týždeň manželstva (12.2.-18.2.2018): V tento týždeň Vám venujeme vstup do našej herničky zadarmo, ak príde s Vašim dieťaťom starý rodič, či iný zástupca, ktorý Vám umožní si Vaše manželstvo užiť a osláviť spôsobom, ktorý je pre Vás dôležitý.

17.2. od 9:00 bude v našich priestoroch jarno letná burza, prihlasovanie predajcov bude spustené v priebehu tohto týždňa, pre nakupujúcich už je v kalendári k dispozícii udalosť ako pripomienka.

Prinášame možnosť otestovať si dobrovoľnícku činnosť! Páči sa Vám u nás a zvažujete, že by Ste sa pridali? Netušíte však čo to obnáša a či to je to pravé orechové? Ak by Ste si radi vyskúšali služby v herničke so svojim dieťaťom / deťmi, tak neváhajte a ozvite sa na mcbudatko@gmail.com a nahláste sa na konkrétny deň a dopoludnie/popoludnie. V daný termín prídete po dohode s dobrovoľníčkou trochu skôr a zažijete ako to prebieha, čo všetko k službe patrí a v prípade potreby pomôžete s tým, čo bude treba v rámci herničky spraviť, samozrejme Vás čaká priestor na otázky, možnosť nahliadnuť do pozadia organizácie či obsiahnuť jednoduchosť / náročnosť dobrovoľníckej činnosti. Akcia platí len počas februára a samozrejme, počas testovacej služby máte vstup zadarmo. Príďte a vyskúšajte si to, niet nad osobnú skúsenosť a možno Vás to nadchne rovnako ako nás!

A na záver: Aj tento rok by sme Vás radi poprosili, aby Ste si darovali 2% z Vašich daní. Ak sa Vám naše aktivity páčia, darujte nám 2% a my vylepšíme Budatko aj pre Vaše deti. V tom prípade požiadajte svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane do 15.2.2018. Ďalší podrobný postup a informácie nájdete na našej stránke.

Ďakujeme.

Vaše dobrovoľníčky a členky

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:


Share on Google+