Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Frühling
März, April und Mai sind die drei Frühjahrsmonate. Auf unserer Nordhalbkugel beginnt zwischen dem 20. und 21. März der Frühling. Aber was ist das Besondere am Frühlingsanfang? Warum wird er genau auf diesen Tag gelegt? Zu Frühlingsbeginn sind Tag und Nacht fast genau gleich lang, also je etwa 12 Stunden (Tag-und-Nachtgleiche). Der Frühlingsanfang kann an verschiedenen Tagen sein, das Frühlingsende ist jedoch durch ein bestimmtes Ereignis – die Sommersonnenwende – festgelegt, das (fast) immer auf den 21. Juni fällt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top books 2018
This is going to be a little complicated. It depends on how much time do you can find for you and reading, but it is really hard to read, when you have little kids. Every year, there is huge amount books published around the world – around 2,2 Millions. I found a very interesting List from UNESCO which put together information from 123 Countries.
Súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE na Facebooku
Máme pre Vás súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE, ktorú nám darovala jedna z našich návštevníčok, ktorú čochvíľka môžete osobne stretnúť na predajnej výstave kníh vydavateľstva v MC Budatko! Napíšte nám do komentára na Facebooku, či Ste sa už zúčastnili výmeny knižiek v našom materskom centre, aká knižka Vás zaujala, prípadne, čo v spojení s knižkami by Ste ešte u nás chceli zažiť. Jedného z Vás vyberieme na konci marca a knižku s radosťou odovzdáme!
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Top Bücher 2018
Das hier wird schwer. Dem nach wieviel Zeit man sich zum Lesen finden kann, kennt man die Bücher vielleicht, aber es ist sehr schwer mit Kindern zu lesen, wenn es so viele Bücher jeder Jahr auf den Markt kommen. Im Jahr ist es ungefähr 2,2 Millionen Bücher in der Welt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Books you should read before...
…no matter what, question is, what else could you read, what is really the top literature from which you could learn something, have fun, be a bookworm because it is so good to read. If you write in Google "Top Books ...” you will find about 3.5 billion results. Everyone has their own list ... But what are the books that are really worth reading? It is not a competition, you read mainly for yourself, right? Nevertheless, one likes to find inspiration. I went through a few of the top lists and here are the books that I have found again and again...
Dobrovoľníctvo a členstvo v MC Budatko
Neustále hľadáme dobrovoľníkov na vedenie herničky, montessori kútika, organizáciu aktivít pre deti aj mamičky, ale aj na pomoc cez PC, výrobou materiálov doma, či distribúciu letákov...
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Lesen macht dich besser
Lesen - für jemanden ist es die schönste Freizeitbeschäftigung der Welt. Sie entfliehen dem tristen Alltag und reisen in die Welt der Fantasie. Für manche ist es leere Auszeit ohne was dazu. Viele Leute wiisen garnicht, wann sie das letzte Mal ein Buch in der Hand hatten. Manche lesen überall. Es ist eine Aktivität die man ausübt ohne zu wissen im täglichen Leben bein Autofahren (Strassezeichen lesen), Fehrsehen schausen (Titel zum Nachrichten, Werbung, Übersetzung...) oder sogar in der Kücher (Rezepte, Foodblogs, ...). Beim Buch lesen geht es um ein bischen mehr. Eine langzeitliche Leseaktivität bring uns sogar sehr viel mehr.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Reading books makes you better
Reading - for someone it is the most beautiful free time in the world. They escape the dreary everyday life and travel into the world of fantasy. For some it is empty timeout without something extra. Many people do not even know when they last had a book in their hands. Some read everywhere. It is an activity that you practice without knowing in everyday life, driving a car (reading road signs), watching TV (news, advertising, translations ...) or even in the kitchen (recipes, food blogs, ...). Reading the book is about a bit more than just reading. A long-term reading activity will bring us much more.
Dobrovoľníctvo ako aktivita s neopísateľnou pridanou hodnotou
Od nášho rozhovoru s Ninou Stueven z Bratislavského dobrovoľníckeho centra (BDC) už prešiel nejaký ten čas. Naše deti odrástli, náš program sa posunul, my sme sa naučili opäť nové veci. Mnoho z toho, čo sme v rozhovoroch spomenuli sme už zabudli, no to dôležité, zachytené a zdokumentované je jednoznačne to, s čím sa stále stotožňujeme.
Program na mesiac marec
Ráno nás zobudí zubaté slniečko, ktoré si po celý deň dodáva odvahy a popoludní už dokáže naozaj zahriať. Prechádzky vonku sú stále príjemnejšie, pobyt na ihrisku začína byť opäť stretnutím džavotavých detí a nielen osamelá patnásťminútovka. Mnoho z nás pociťuje slnečné lúče na tvári ako terapiu, teplo plynúce cez bundu je ako teplý kúpeľ, skrátka, jar aj my sa znovu zobúdzame. My sme si z technických príčin dali prestávku neplánovane aj tento týždeň, takže sa na nás tešte až od toho budúceho, pozorne sledujte webstránku a Facebook, kde Vám určite prinesieme najčerstvejšie informácie. Momentálne je návšteva herne, aktivít i krúžkov pozastavená a veríme, že už v pondelok Vám dáme možnosť nás opäť navštíviť.
Coffee, Tea & Chat (in English) - 10 things nobody told me about parenting
Plenty of people will give you unsolicited parenting advice (I didn´t ask whether my baby should be wearing a hat, thank you), but rarely will they tell you what you really need to know. Starting with the changes in pregnancy, you’re changing to a whole new person called mom. Yes, there will be a father, too, probably, but the change hardly hit them as much as it does the women. Beginning with the figure, state of mind, sleep quality, stress level, health. And then, the baby is born. And the fun starts.
Klub (mladých) Budatkovedcov: Zázračný prášok
Deti milujú zázraky. Je ich plný svet. Aj ja by som chcela žiť v dobe, kedy učiteľ miesto intenzívneho čmárania po tabuli vytiahne dve skúmavky a pred mojimi očami na stole spraví farebný výbuch. Žijem v takej ako rodič - učiteľ svojho dieťaťa a užívam si to plnými dúškami. Pridáte sa?
Návšteva čokoládovne Hauswirth
Minulý týždeň v sobotu sme boli po dlhom predlhom čase opäť na návšteve čokoládovne Hauswirth v Kittsee. Ide o malú rodinnú fabriku, ktorá od roku 1949 vyrába čokoládu a čokoládou obaľované penové, želé a fondánové bonbóny a čokolády. Franz Hauswirth senior kúpil dom a objavil v ňom staré formy na odlievanie čokolády a tak nejako sa začala história tejto fabriky. V Kittsee fabriku postavili začiatkom 60tych rokov minulého storočia a odvtedy priťahuje návštevníkov so sladkými jazýčkami.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Die Woche der Ehepaare
"Das Leben ist manchmal schwierig, für eine Person sogar zu schwierig, daher ist es gut, dass es zwei in der Ehe gibt. Wenn einer müde ist, zieht der andere einfach mit ... und im besseren Fall bietet er sogar seine Schulter an, an die er sich zuerst anlehnen kann, sodass er leicht durch schwierige Situationen kommen kann, aber wenn beide müde oder überlastet sind, sind sie oft mal nicht sicher, ob man sich auf den anderen verlassen kann ... "


Burzy organizované v MC Budatko

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Burza jarného a letného detského+tehotenského oblečenia, športových potrieb, hračiek:
 • Termín: 23.3.2019 od 9.00-12.00
 • V prípade, že chcete prísť predávať, sledujte náš semafor dňa 18.3. - vtedy budeme spúšťať prihlasovanie pre predávajúcich. Ak po prihlásení Vám svieti ORANŽOVÁ guľôčka, ste pod čiarou, pozrite sa večer pred akciou či sa nezmení na zelenú, v tom prípade máte u nás predajné miesto. Ak však stále ostane oranžová, žiaľ nemáme kapacitu Vás vziať...prosíme, rešpekujte to, ďakujeme.
 • V prípade, že chcete prísť nakupovať, stačí sa prihlásiť do kategórie burza pre kupujúcich a deň pred aktivitou Vám príde pripomienka.


  Podmienky predaja na burzách:
 • Ste prihlásený/á cez semafor nad čiarou (zelená guľôčka)
 • Ak máte oranžovú guľôčku, Ste pod čiarou, prosím skontrolujte deň pred akciou, či ste sa neposunuli v poradí nad čiaru (zelená guľôčka)
 • Rezerváciu miesta vopred umožňujeme iba našim dobrovoľníkom a členom (pre verejnosť platí jednotne rovnaká šanca sa prihlásiť po otvorení registrácie)
 • Doneste si prosím max. 100 ks vecí na predaj
 • Prosím príďte do nášho MC pol hodinu pred začiatkom, aby ste si stihli pripraviť predajné miesto
 • Veci doneste najmä pre kategóriu, do ktorej ste sa prihlásili
 • Ak máte možnosť, prineste si prosím stojan, stôl, deku alebo plachtu, na ktorú si predávané veci rozložíte (posyktujeme maximum svojho vybavenia k dispozícii)
 • Príspevok vyberá dobrovoľníčka priamo na mieste, veľmi nám pomôže ak si pripravíte presnú sumu

 • Burza detského a tehotenského oblečenia
  sa koná niekoľkokrát v roku v priestoroch MC Budatko. Zamierava sa najmä na predaj detského oblečenia v kategóriách 0-1, 1-2, 2-3, 3+ rokov. Súčasťou burzy je predaj tehotenského oblečenia, obvykle ponúkaný mamičkami v kategórií 0-1. Ponuka je často rozšírená o pár iných vecí patriacich k deťom ako kočík, vanička, hrkálky a podobné veci, pre ktoré zatiaľ samostatnú burzu neorganizujeme. Súčasťou tejto burzy je i charitatívna zbierka oblečenia, ktorú zastrešuje naša dlhoročná členka Mirka. V roku 2018 burzu sprevádzala tzv. dobrá burza, ktorej cieľom bol predaj vecí za minimálne ceny, ich distribúcia medzi rodiny, ktoré chcú šetriť prírodu a recyklovať a zároveň tak vyzbierať peniaze pre rodiny v núdzi na veci, ktoré sa ťažko získavajú zbierkami ako príspevok na stravu pre dieťa do školy, špeciálne potreby ako okuliare, barle, lieky, či iné požiadavky, ktoré Mirka zaznamenáva.
  • Vstup pre kupujúcich ZDARMA.
  • O prihlasovaní pre predávajúcich obvykle informujeme v newsletteri pred burzou.

  Hand made burza
  informácie čoskoro

  Barefoot a nosičská burza
  sa koná obvykle na jeseň a jar v priestoroch MC Budatko.
  Vstup pre kupujúcich ZDARMA.
  Prihlasovanie pre predávajúcich spustíme v konkrétny deň v poobedňajších hodinách, túto informáciu obvykle poskytujeme v newsletteri pred burzou.
  V prípade, že máte na predaj 1 - 2ks, pre ktoré nechcete stráviť toľko času na burze, je možné kontaktovať organizátorov a veci označené menom a cenou priniesť a po burze si vyzdvihnúť.



  Ďakujeme.

  EllaNina | 18.03.2019, 09:45:36 | rada by som sa zučastnila burzy ako predávajuca detských vecičiek 3+.

  Sofi | 18.03.2019, 09:52:14 | Dobrý deň prajem, burza pre predávajúcich bude spustená dnes v dopoludňajších hodinách. Hľadajte prosím v Semafore. Ďakujeme!