Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...


Burzy organizované v MC Budatko

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Burza jarného a letného detského+tehotenského oblečenia, športových potrieb, hračiek:
 • Termín: 23.3.2019 od 9.00-12.00
 • V prípade, že chcete prísť predávať, sledujte náš semafor dňa 18.3. - vtedy budeme spúšťať prihlasovanie pre predávajúcich. Ak po prihlásení Vám svieti ORANŽOVÁ guľôčka, ste pod čiarou, pozrite sa večer pred akciou či sa nezmení na zelenú, v tom prípade máte u nás predajné miesto. Ak však stále ostane oranžová, žiaľ nemáme kapacitu Vás vziať...prosíme, rešpekujte to, ďakujeme.
 • V prípade, že chcete prísť nakupovať, stačí sa prihlásiť do kategórie burza pre kupujúcich a deň pred aktivitou Vám príde pripomienka.


  Podmienky predaja na burzách:
 • Ste prihlásený/á cez semafor nad čiarou (zelená guľôčka)
 • Ak máte oranžovú guľôčku, Ste pod čiarou, prosím skontrolujte deň pred akciou, či ste sa neposunuli v poradí nad čiaru (zelená guľôčka)
 • Rezerváciu miesta vopred umožňujeme iba našim dobrovoľníkom a členom (pre verejnosť platí jednotne rovnaká šanca sa prihlásiť po otvorení registrácie)
 • Doneste si prosím max. 100 ks vecí na predaj
 • Prosím príďte do nášho MC pol hodinu pred začiatkom, aby ste si stihli pripraviť predajné miesto
 • Veci doneste najmä pre kategóriu, do ktorej ste sa prihlásili
 • Ak máte možnosť, prineste si prosím stojan, stôl, deku alebo plachtu, na ktorú si predávané veci rozložíte (posyktujeme maximum svojho vybavenia k dispozícii)
 • Príspevok vyberá dobrovoľníčka priamo na mieste, veľmi nám pomôže ak si pripravíte presnú sumu

 • Burza detského a tehotenského oblečenia
  sa koná niekoľkokrát v roku v priestoroch MC Budatko. Zamierava sa najmä na predaj detského oblečenia v kategóriách 0-1, 1-2, 2-3, 3+ rokov. Súčasťou burzy je predaj tehotenského oblečenia, obvykle ponúkaný mamičkami v kategórií 0-1. Ponuka je často rozšírená o pár iných vecí patriacich k deťom ako kočík, vanička, hrkálky a podobné veci, pre ktoré zatiaľ samostatnú burzu neorganizujeme. Súčasťou tejto burzy je i charitatívna zbierka oblečenia, ktorú zastrešuje naša dlhoročná členka Mirka. V roku 2018 burzu sprevádzala tzv. dobrá burza, ktorej cieľom bol predaj vecí za minimálne ceny, ich distribúcia medzi rodiny, ktoré chcú šetriť prírodu a recyklovať a zároveň tak vyzbierať peniaze pre rodiny v núdzi na veci, ktoré sa ťažko získavajú zbierkami ako príspevok na stravu pre dieťa do školy, špeciálne potreby ako okuliare, barle, lieky, či iné požiadavky, ktoré Mirka zaznamenáva.
  • Vstup pre kupujúcich ZDARMA.
  • O prihlasovaní pre predávajúcich obvykle informujeme v newsletteri pred burzou.

  Hand made burza
  informácie čoskoro

  Barefoot a nosičská burza
  sa koná obvykle na jeseň a jar v priestoroch MC Budatko.
  Vstup pre kupujúcich ZDARMA.
  Prihlasovanie pre predávajúcich spustíme v konkrétny deň v poobedňajších hodinách, túto informáciu obvykle poskytujeme v newsletteri pred burzou.
  V prípade, že máte na predaj 1 - 2ks, pre ktoré nechcete stráviť toľko času na burze, je možné kontaktovať organizátorov a veci označené menom a cenou priniesť a po burze si vyzdvihnúť.  Ďakujeme.

  EllaNina | 18.03.2019, 09:45:36 | rada by som sa zučastnila burzy ako predávajuca detských vecičiek 3+.

  Sofi | 18.03.2019, 09:52:14 | Dobrý deň prajem, burza pre predávajúcich bude spustená dnes v dopoludňajších hodinách. Hľadajte prosím v Semafore. Ďakujeme!