Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Prijímanie detí do MŠ na sezónu 2017/2018
Dňa 3.4.2017 sa v Budatku uskutočnila prednáška na tému prijímania detí do štátnych materských škôl v Petržalke. Na základe dotazov mamičiek sme pripravili článok s najdôležitejšími informáciami. V článku sa takisto nachádza aktuálna prihláška na školský rok 2017/2018. Držíme všetkým mamičkám palce.
Impulz zahrial na duši a potešil našu kreativitu
Dňa 12. decembra sme prijali pozvanie na Deň otvorených dverí v pracovno-socializačnom centre Impulz, ktorý sídli v budave základnej školy na Turnianskej ulici. Zoznámili sme sa so združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Petržalke a takisto s niektorými jeho klientmi. Vytvorili sme si pekné sviece a pozreli sme si výrobky, ktoré klienti centra vyrábajú.
Tlačová správa - Hľadanie pirátskeho pokladu
V nedeľu, dňa 18. septembra 2016, sa konalo zábavné rodinné podujatie pod názvom „Hľadanie pirátskeho pokladu.“ Akciu zorganizovalo materské centrum Budatko s finančnou podporou nadácie ZSE a grantového programu Rozprúdime regióny


Burzička detského a tehotenského JESENNÉHO oblečenia, hračiek, detských knižiek a detských športových potrieb

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Burzička jarného detského a tehotenského oblečenia sa koná v sobotu 18.03.2016 od 9:00 do 12:00 v priestoroch MC Budatko.

Vstup pre kupujúcich ZDARMA.

Chcete predávať?
Prihlasovanie pre predávajúcich spustíme v konkrétny deň v poobedňajších hodinách, sledujte prosím náš SEMAFOR
Podmienky predaja:
Predávajúci musí byť prihlásený cez semafor nad čiarou (zelená guľôčka)
Ak máte oranžovú guľôčku, ste pod čiarou, prosím skontrolujte deň pred akciou, či ste sa neposunuli v poradí nad čiaru (zelená guľôčka)
Rezervácia miesta vopred žiaľ NIE JE MOŽNÁ (chceme aby mali všetci rovnakú šancu sa prihlásiť)
Doneste si prosím max. 100 ks vecí na predaj
Prosím príďte do nášho MC pol hodinu pred začiatkom, aby ste si stihli pripraviť predajné miesto
Veci doneste najmä pre kategóriu, do ktorej ste sa prihlásili
Prineste si prosím deku alebo plachtu, na ktorú sú predávané veci rozložíte
Príspevok pre predávajúcich je 3€, resp. 2.50€ s rodinným pasom
Príspevok vyberá mamička dobrovoľníčka priamo na mieste, veľmi nám pomôže ak si pripravíte presnú sumu

ĎAKUJEME ZE AKCEPTUJETE NAŠE PRAVIDLÁ


***
Burza
Darovanie vecí

Na burzu môžete priniesť aj veci, ktoré chcete DAROVAŤ. Tieto veci sú následne roztriedené a rozdistribuované ľuďom v núdzi:
- Detské veci, hračky a potreby do detského domova Studienka v Petržalke
- Oblečenie pre dospelých do ubytovne a strediska osobnej hygieny Domov pre každého vo Vrakuni a do domova pre bezdomovcov Betlehem v Petržalke

O triedenie a organizáciu odvozu sa stará naša členka Mirka, ktorá pôsobí aj na Modrom koníkovi v skupine “Svetielko nádeje pre všetky deti“. V prípade že chcete darovať veci aj mimo burzy, kontaktujte ju prosím na tel. 0915 133 888.

Ďakujeme.