Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Prijímanie detí do MŠ na sezónu 2017/2018
Dňa 3.4.2017 sa v Budatku uskutočnila prednáška na tému prijímania detí do štátnych materských škôl v Petržalke. Na základe dotazov mamičiek sme pripravili článok s najdôležitejšími informáciami. V článku sa takisto nachádza aktuálna prihláška na školský rok 2017/2018. Držíme všetkým mamičkám palce.


Burza detského a tehotenského oblečenia, hračiek, detských knižiek a detských športových potrieb

Z kategórie: 'Budatko Newsletter '

Burza detského a tehotenského oblečenia sa koná niekoľkokrát v roku v priestoroch MC Budatko.

Vstup pre kupujúcich ZDARMA.

Chcete predávať?
Prihlasovanie pre predávajúcich spustíme v konkrétny deň v poobedňajších hodinách, túto informáciu obvykle poskytujeme v newsletteri pred burzou. Sledujte prosím náš SEMAFOR

Podmienky predaja:
 • Ste prihlásený/á cez semafor nad čiarou (zelená guľôčka)
 • Ak máte oranžovú guľôčku, Ste pod čiarou, prosím skontrolujte deň pred akciou, či ste sa neposunuli v poradí nad čiaru (zelená guľôčka)
 • Rezerváciu miesta vopred umožňujeme iba našim dobrovoľníkom a členom (pre verejnosť platí jednotne rovnaká šanca sa prihlásiť po otvorení registrácie)
 • Doneste si prosím max. 100 ks vecí na predaj
 • Prosím príďte do nášho MC pol hodinu pred začiatkom, aby ste si stihli pripraviť predajné miesto
 • Veci doneste najmä pre kategóriu, do ktorej ste sa prihlásili
 • Prineste si prosím stonaj, stôl, deku alebo plachtu, na ktorú sipredávané veci rozložíte (posyktujeme maximum svojho vybavenia k dispozícii)
 • Príspevok pre predávajúcich je 3€
 • Príspevok vyberá dobrovoľníčka priamo na mieste, veľmi nám pomôže ak si pripravíte presnú sumu

 • ***

  Darovanie vecí
  Na burzu môžete priniesť aj veci, ktoré chcete DAROVAŤ. Tieto veci sú následne roztriedené a rozdistribuované ľuďom v núdzi:
 • Detské veci, hračky a potreby do detského domova Studienka v Petržalke
 • Oblečenie pre dospelých do ubytovne a strediska osobnej hygieny Domov pre každého vo Vrakuni a do domova pre bezdomovcov Betlehem v Petržalke
 • O triedenie a organizáciu odvozu sa stará naša členka Mirka, ktorá pôsobí aj na Modrom koníkovi v skupine “Svetielko nádeje pre všetky deti“. V prípade že chcete darovať veci aj mimo burzy, kontaktujte ju prosím na tel. 0915 133 888.

  Ďakujeme.