Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij

Akadémia praktického rodičovstva

je projektom Únie materských centier, do ktorého sme sa s radosťou zapojili. Všetky dôležié dôležité informácie a možnosť diskutovať na rôzne rodičovské témy nájdete na www.akademiarodicovstva.sk.

Ako fungujú Akadémie praktického rodičovstva si môžete aj vypočuť v relácii "Pozvete ma ďalej?" so Silviou Sorgerovou z MC Haliganda v Košiciach.

„Bližšie k deťom a samým sebe" - tak by sa najvýstižnejšie dala charakterizovať kampaň materských centier Ako chceme vychovávať naše deti. Podľa našich zistení sa často rodičia cítia neistí vo výchove detí. Je nepopierateľné, že prvé tri roky majú najsilnejší vplyv na formovanie osobnosti dieťaťa. A práve toto obdobie je vo výchovno-vzdelávacom systéme najslabšie podchytené. Rodičia z materských centier a ich podporovatelia sa rozhodli naštartovať nový rodičovský vek, ktorý bude bližšie k detským potrebám a zároveň bude rešpektovať práva detí. Materské centrá sa rozhodli preskočiť zdĺhavý proces školských reforiem a začať na vlastnú päsť. Chcú od základov budovať školu podľa svojich predstáv a skúseností, kde získajú aktuálne potrebné informácie a podporu vo svojej rodičovskej úlohe. Školu, ktorá propaguje hodnoty rešpektu, práv, spolupatričnosti a empatie, ponúka príležitosti, poskytuje priestor pre rodiča spoločne s dieťaťom a kde sa všetci cítia príjemne a bezpečne.

Ciele materských centier smerom k Akadémiám praktického rodičovstva (APR):

  1. Vyzdvihnúť a zviditeľniť overené výchovné skúsenosti rodičov a urobiť ich prienik s akademickým svetom
  2. Posilniť, povýšiť a oceniť nové rodičovské zručnosti a kvalitu rodičovského vzdelávania
  3. Formálne oceniť a uznať MC vo výchovno-vzdelávacom systéme ako Akadémie praktického rodičovstva

Témy diskusií v MC Budatko

20.01.2010 o 17.00 Ako rozumieť správaniu detí? O čo deťom ide?

17.02.2010 o 17.00 Pozeranie televízie

17.03.2010 o 17.00 Môj partner nesúhlasí s mojimi výchovnými metódami, ako reagovať?

07.04.2010 o 17.00 Rodovosť alebo otec ako mama

26.05.2010 o 17.00 Časový rozvrh rodiny, budovanie platformy dôvery

23.06.2010 o 17.00 Môžu sa aj moje deti stať závislé, ako tomu predísť?

Diskutovať môžete aj on-line.