Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Informácie o ochrane osobných údajov
Vážení návštevníci a spolupracovníci MC Budatko! V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a rady (EÚ) č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, si Vás dovoľujeme informovať o tom, ako spracúvame Vaše osobné údaje.
Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!


Montessori kútikOtváracie hodiny a prihlasovanie na Montessori kútik cez Semafor .

Pre kvalitne strávený čas v našom Montessori kútiku je maximálny počet detí v jednom čase obmedzený na 3. Z tohto dôvodu je potrebné rezervovať si vstup do Montessori kútika vždy vopred.

Príspevok na nové pomôcky vo výške 2 € odovzdajte priamo mamičke, ktorá vedie kútik. V cene príspevku do Montessori kútika máte zahrnutý aj vstup do herne. Ponúkame Vám možnosť zakúpiť si permanentku do Montessori kútika. Permanentku na 4 vstupy v hodnote 6 eur si môžete zakúpiť priamo v Montessori kútiku. Permanentka je platná 6 mesiacov odo dňa vystavenia.


Pripravili sme si pre Vás niekoľko článkov k Montessori pedagogike.

1. článok - Montessori kútik

Autor: Mgr. Katarína Beberová - pedagóg v montessori škôlke a bývalá členka Budatka, ktorá celý kútik v Budatku uviedla do života.

2. článok - Ako si ma Montessori našlo

Autor Ing. Miroslava Schvarcová - mamička, ktorá na RD začala dobrovoľnícky vypomáhať v Montessori kútiku v Budatku.

Fotogaléria my v Montessori kútiku
Projekt zriadenia Montessori kútika v našom materskom centre podporil Nadačný fond Telekom v Nadácii Pontis sumou 933,61 eur.

Vďaka Nadačnému fondu Telekom v nadácii Pontis sme v marci 2012 otvorili Montessori kútik. V kútiku nájdete pripravené prostredie podľa zásad Montessori pedagogiky. Deti si tu nájdu mnoho nových podnetov na svoj rozvoj a mamičky môžu načerpať nové inšpirácie na prácu s deťmi, ktoré môžu využiť aj doma. Okrem jednoduchých svojpomocne zhotovených materiálov tu nájdete aj originálne montessori pomôcky, ktoré si žiaľ kvôli ich vysokej cene môže kúpiť len málokto.

Montessori kútik sa teší veľkému záujmu. Je zariadený pre deti od najútlejšieho veku. Zaujímavé aktivity si tu nájde už dieťa okolo šiesteho mesiaca, keď vie samostatne sedieť. V tomto veku sa však ešte dieťa nedokáže dlhšie sústrediť na prácu a preto je asi lepšie zaraďovať jednoduché aktivity doma. Najviac aktivít v kútiku je zameraných na deti od 1 do 3 rokov. Ale máme aktivity aj pre staršie deti. Mali sme aj letnú montessori herňu vonku na dvore. Bola zameraná na aktivity s vodou.

Pre záujemcov o Montessori pedagogiku sme usporiadali viacero prednášok. Mohli sa tu dozvedieť o živote Marie Montessori, o tom ako vznikala jej pedagogika a základy tejto pedagogiky. Mali sme prednášku o tom ako a čo sa dá robiť s deťmi doma. Rodičia tu mohli získať mnoho inšpirácie na konkrétne aktivity. Zhliadli sériu fotografií z domáceho prostredia, na ktorých boli dokumentované rôzne aktivity inšpirované montessori pedagogikou. Ďalšia prednáška bola venovaná tomu ako si upraviť byt podľa zásad montessori. Okrem prednášok sme sa stretli aj pri výrobe montessori materiálov. Materiál sme si predstavili, vysvetlili ako sa s nim pracuje a spolu sme si ho vyrobili. Môžete ho najsť v kútiku.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia v montessori kútiku, pri prednáškach, výrobe materiálov a ďalších montessori akciách.