Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Prijímanie detí do MŠ na sezónu 2017/2018
Dňa 3.4.2017 sa v Budatku uskutočnila prednáška na tému prijímania detí do štátnych materských škôl v Petržalke. Na základe dotazov mamičiek sme pripravili článok s najdôležitejšími informáciami. V článku sa takisto nachádza aktuálna prihláška na školský rok 2017/2018. Držíme všetkým mamičkám palce.
Impulz zahrial na duši a potešil našu kreativitu
Dňa 12. decembra sme prijali pozvanie na Deň otvorených dverí v pracovno-socializačnom centre Impulz, ktorý sídli v budave základnej školy na Turnianskej ulici. Zoznámili sme sa so združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Petržalke a takisto s niektorými jeho klientmi. Vytvorili sme si pekné sviece a pozreli sme si výrobky, ktoré klienti centra vyrábajú.
Tlačová správa - Hľadanie pirátskeho pokladu
V nedeľu, dňa 18. septembra 2016, sa konalo zábavné rodinné podujatie pod názvom „Hľadanie pirátskeho pokladu.“ Akciu zorganizovalo materské centrum Budatko s finančnou podporou nadácie ZSE a grantového programu Rozprúdime regióny


Montessori kútikOtváracie hodiny a prihlasovanie na Montessori kútik cez Semafor .

Pre kvalitne strávený čas v našom Montessori kútiku je maximálny počet detí v jednom čase obmedzený na 3. Z tohto dôvodu je potrebné rezervovať si vstup do Montessori kútika vždy vopred.

Príspevok na nové pomôcky vo výške 2,50 € odovzdajte priamo mamičke, ktorá vedie kútik. V cene príspevku do Montessori kútika máte zahrnutý aj vstup do herne. V prípade, že vlastníte rodinný pas, je príspevok do kútika 2 €. Ponúkame Vám možnosť zakúpiť si permanentku do Montessori kútika. Permanentku na 4 vstupy v hodnote 6 eur si môžete zakúpiť priamo v Montessori kútiku. Permanentka je platná 6 mesiacov odo dňa vystavenia.

Pripravili sme si pre Vás niekoľko článkov k Montessori pedagogike.

1. článok - Montessori kútik

Autor: Mgr. Katarína Beberová - pedagóg v montessori škôlke a bývalá členka Budatka, ktorá celý kútik v Budatku uviedla do života.

2. článok - Ako si ma Montessori našlo

Autor Ing. Miroslava Schvarcová - mamička, ktorá na RD začala dobrovoľnícky vypomáhať v Montessori kútiku v Budatku.

Fotogaléria my v Montessori kútiku
Projekt zriadenia Montessori kútika v našom materskom centre podporil Nadačný fond Telekom v Nadácii Pontis sumou 933,61 eur.

Vďaka Nadačnému fondu Telekom v nadácii Pontis sme v marci 2012 otvorili Montessori kútik. V kútiku nájdete pripravené prostredie podľa zásad Montessori pedagogiky. Deti si tu nájdu mnoho nových podnetov na svoj rozvoj a mamičky môžu načerpať nové inšpirácie na prácu s deťmi, ktoré môžu využiť aj doma. Okrem jednoduchých svojpomocne zhotovených materiálov tu nájdete aj originálne montessori pomôcky, ktoré si žiaľ kvôli ich vysokej cene môže kúpiť len málokto.

Montessori kútik sa teší veľkému záujmu. Je zariadený pre deti od najútlejšieho veku. Zaujímavé aktivity si tu nájde už dieťa okolo šiesteho mesiaca, keď vie samostatne sedieť. V tomto veku sa však ešte dieťa nedokáže dlhšie sústrediť na prácu a preto je asi lepšie zaraďovať jednoduché aktivity doma. Najviac aktivít v kútiku je zameraných na deti od 1 do 3 rokov. Ale máme aktivity aj pre staršie deti. Mali sme aj letnú montessori herňu vonku na dvore. Bola zameraná na aktivity s vodou.

Pre záujemcov o Montessori pedagogiku sme usporiadali viacero prednášok. Mohli sa tu dozvedieť o živote Marie Montessori, o tom ako vznikala jej pedagogika a základy tejto pedagogiky. Mali sme prednášku o tom ako a čo sa dá robiť s deťmi doma. Rodičia tu mohli získať mnoho inšpirácie na konkrétne aktivity. Zhliadli sériu fotografií z domáceho prostredia, na ktorých boli dokumentované rôzne aktivity inšpirované montessori pedagogikou. Ďalšia prednáška bola venovaná tomu ako si upraviť byt podľa zásad montessori. Okrem prednášok sme sa stretli aj pri výrobe montessori materiálov. Materiál sme si predstavili, vysvetlili ako sa s nim pracuje a spolu sme si ho vyrobili. Môžete ho najsť v kútiku.

Tešíme sa na ďalšie stretnutia v montessori kútiku, pri prednáškach, výrobe materiálov a ďalších montessori akciách.