Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Sofi2011.02.12, 00:52
2019.05.17, 07:04
10200 / 10Voľný


Domáca masáž a jej výhody

Z kategórie: 'Pre rodičov'

Už dávnejšie som so svojou masérkou debatovala na tému nestíhania pri deťom, materskej dovolenke bez dovolenky, vyčerpaní a nekonečnom zozname vecí, ktoré by som chcela zase raz začať robiť (pravidelne) keď bude po tej dovolenke. Jedna z mnohých vecí je i pravidelná masáž. A tak sme v téme pokračovali, až kým neprišlo na workshop. Pýtala som sa jej na jej názor na domácu masáž:

"Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo. Že to ale neovládate? Keď som si robila kurz masáží, veľmi som sa stresovala tým, že si neviem presne zapamätať postup. A jedna múdra lektorka mi povedala. Ty sa prosím ťa hlavne uvoľni, všetko čo robíš s láskou, bude v poriadku, tak je to aj s masážou. Takže jedna vec je naučiť sa postupy, a jedna vec chcieť. Chcieť svojmu blízkemu uľaviť od stresu, upokojiť dieťatko, uľaviť od bolesti. Fyzická bolesť vždy začína ,,v hlave,, . Okrem úrazov samozrejme. A čo je viac, ako si pomôcť v dnešnej uponáhľanej dobe takou fajnovou domácou masážou. A pritom upevniť putá. Dotykmi. A potom si môžete dať aj tú tlačenku. Dobrú chuť."

Takto nejako by Vám ju popísala Kvetka Vanerková, moja dlhoročná masérka a masérska psychoterapeutka, autorka kníh Kvetka Veverková a na svoje časy veľmi neortodoxná mama dvoch už dospelých synov v jednom. O jej živote Vám budem zbytočné písať, všetko sa dočítate v knižkách, o masážach, ich pridanej hodnote a výhodách vie celý internet.

Pár Vám ich ale teda prinášam, aby to nebolo, že len Kvetka to povedala:
 1. uvoľňujú a môžu napomôcť lepšiemu spánku
 2. odstraňujú svalové napätie zo športu či stresu
 3. odstraňujú bolesti spojené s nesprávnym držanám tela v stoji či sede
 4. pozitívne ovplyvňujú krvný obeh a srdcovocievny systém
 5. pozitívne ovplyvňujú aj imunitu
 6. napomáhajú zmierneniu prejavou bolestí hlavy a migrén spojených so stresom a nervovým zaťažením
 7. pomáhajú tvorbe endorfínov a teda k dobrej nálade
 8. detoxiokujú organizmus a napomáhajú odvádzanie toxínov z tela
 9. môžu viesť k zníženiu váhy nielen pomocou uvoľnenia odvodnenia organizmu
 10. je to príjemný relax
A prečo domáca masáž?
 1. Obvykle je dostupná bez potreby sa vopred objednávať a zadarmo :)
 2. Môžete si vytvoriť atmosféru aká Vám vyhovuje, prispôsobiť teplotu priestoru či vybavenie, svetlo i hudbu
 3. Príjemný kúpeľ či teplá sprcha pred masážou napomáhajú celkovému uvoľneniu
 4. Po masáži netreba nikam cestovať, môžete si naozaj dobre oddýchnuť či rovno zaspať
 5. Intimita masáže od partnera posilňuje hĺbku vzťahu
 6. Umožňuje absolvovať masáž aj ľuďom, ktorí neveria cudzím alebo odmietajú cudzí dotyk
 7. Pre deti je to práve prvý kontakt s masážou
Máte to šťastie, že Vás partner Vás masíruje? Alebo mu toto potešenie poskytujete Vy? Je to krásny domáci rituál plný lásky a pohody, ktorý napomáha obom partnerom prekonať ťažké chvíľky počas materskej "dovolenky", kedy žena často trávi väčšinu času s deťmi a tie, vzhľadom na svoj režim veľmi málo času s otcom. Rovnováha sa síce neskôr pravdepodobne vráti, no vzťahu môžu takého chvíľky veľmi pomôcť. Dobre vykonaná domáca masáž môže zároveň pomôcť úľave po náročnom dni, psychickému či fyziskému uvoľneniu alebo dokonca aj odstrániť zdravotný problém.

K správnej inštruktáži Vás teraz s radosťou pozýva práve Kvetka Vanerková, ktorá si pre Vás pripravili zaujímavý workshop na túto tému. Rozdelený na dva celky, spolu 3 hodiny Vám prinesie užitočné informácie z masážam, ukážky ako na to a samozrejme zodpovie Vaše otázky na túto tému. Priháste sa už teraz cez Semafor
Tešíme sa na Vás!

Zuzana & Kvetka

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: