Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Freizeit mit Kindern
Die Winterferienzeit bringt viel mehr als nur Wunder und Fröhlichkeit mit sich. Wochen und manchmal Monate von Einkäufen, Reisen, Essen, Partys, Besuchen und Besuchern können genug Stress erzeugen, um die festlichsten von uns zu erschöpfen. Kinder jeden Alters fühlen es auch, besonders wenn ihre Routinen durch eine Überlastung von Ereignissen unterbrochen werden, die oft außerhalb ihrer Kontrolle liegen. Die Änderungen des Zeitplans können, obwohl sie gut gemeint sind, Verhalten und Stimmung beeinflussen.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday time with kids
The winter holiday season brings with it much more than wonder and merriment. Weeks and sometimes months of holiday shopping, traveling, food, parties, visits and visitors can create enough stress to exhaust the most festive of us. Children of all ages feel it, too, especially when their routines are interrupted with an overload of events that are often out of their control. The changes in schedule, though well-intentioned, can impact behaviors and moods.
Môžu byť Vianoce bez stresu?
Niektoré životné obdobia, či udalosti sú jednoducho stresujúce pre každého, kto má normálny ľudský mozog. Patria medzi ne napríklad úmrtie blízkej osoby, sťahovanie, zmena práce, ale i narodenie dieťaťa, svadba, či Vianoce. Ako si ich môžeme užiť o niečo viac a vynervovať sa o niečo menej?
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten Inspiration
Das wird ein bisschen herausfordernd. Hausaufgabe :) Denken Sie über etwas nach, was Weihnachten besonders macht, es muss einfach sein, um echte Weihnachten zu haben. Teilen Sie es mit uns. Ein Rezept für Kekse, Wein, Dekoration, Sie schreiben Ihre eigene Weihnachtsgeschichte für Kinder? Sind Ihre Geschenke anders als gekauft - hausgemachte, handgefertigte Geschenke? Teilen Sie die Anweisungen mit uns und wir machen unsere eigene Weihnachtsinspiration Sitzung. Bilder hinzufügen wenn möglich! :)
Coffee, Tea & Chat (in English) - Christmas know how sharing
This is going to be a bit challenging. Homework :) Think about something, what makes your Christmas special, has to be there to be a real Christmas. Share it with us. A receipt for cookies, wine, decoration, you´re writing your own story for Christmas for kids? Are your presents different than bought - home made, hand made gifts? Share the instructions with us and we´ll make our own Christmas inspiration session. Add pictures if possible! :)
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Weihnachten
Weihnachten zu einem unvergesslichen Ereignis zu machen, ist mit ein paar Änderungen an Ihrer normalen Routine möglich. Suchen Sie nach neuen Wegen um zu Teilen und Geben, um Ihrer Weihnachtsfeier in dieser Saison einen neuen Sinn zu geben. Viele dieser Aktivitäten können durchgeführt werden, egal ob Sie Weihnachten in einem schneereichen Klima oder unter glühender Sonne feiern, ob Sie zu Hause oder abgereist sind, alleine, mit Partner oder Familie. Wo immer Sie sich auf der Welt befinden, Ihre Weihnachtsfeier sollte immer mit dem Geist der Liebe, des Friedens und der Freude erfüllt sein.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Having a memorable christmas time
Making Christmas a memorable occasion is possible with a few changes to your normal routine. Go for some new ways of sharing and giving to give a new sense of purpose to your Christmas celebrations this season. Many of these activities can be done whether you celebrate Christmas in a snowy climate or under a blazing hot sun; wherever you are in the world, your Christmas celebration should always be filled with the spirit of love, peace and joy.
Program na mesiac december
Asi v každej rodine, ktorá má deti v kolektíve už padla otázka „...a kedy budú Vianoce?“ a ešte mnohokrát padne. Niektorí už písali Ježiškovi, niektorí vyrátavajú denno denne čo všetko si želajú, niektorí sa tešia na koláčiky a podaktorí sa jednoducho tešia zo snehu. Deťom je každé ročné obdobie blízke, vidia v nich to, čo ich priťahuje, magickosť premeny vody, zmena v prírode, tajomstvá sviatkov. Snáď sviatky pokoja prídu aj k Vám už počas príprav na ne a užijete si december ako deti – s radosťou a očakávaním toho najlepšieho.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Das Glück des Elternseins
Ein Elternteil zu werden, kann ein gemischter Segen sein. Dies ist eindeutig zeit- und kostenintensiv.Viele Menschen weisen jedoch auf die emotionalen Vorteile der Kindererziehung hin, die weniger greifbar sind. Um die Folgen der Erziehung eines Kindes zu untersuchen, wurde der Zusammenhang zwischen dem Kinderkriegen und dem elterlichen Glück untersucht.
Vianočná charitatívna zbierka sladkostí a hračiek
Vianoce sú obdobím, kedy sa mnohí z nás viac ako kedykoľvek predtým snažíme si byť blízki, srdeční, milujúci a milovaní. Stále častejšie sa mnohí v dobe obrovského prebytku snažíme veci, ktoré máme a nepotrebujeme rozdeliť medzi tých, ktorí nemajú a často nielen potrebujú ale rovnako ako my, chcú v tieto dni zažiť niečo čarovné. Napríklad úžasnú pomoc a vďaka nej krásne Vianoce.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Becoming a parent
Becoming a parent may be a mixed blessing. Clearly, it is costly in terms of time and money. To examine the consequences of raising a child, research has investigated the link between having children and parental happiness.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Die Qual der Wahl
Es gibt unzählige Faktoren, die jede Ihrer Entscheidungen beeinflussen. Wenn wir darüber nachdenken, wie wir diese ändern können, versuchen wir normalerweise, die Frage zu beantworten, „wie kann ich meine Auswahl maximieren?“ - weil wir davon ausgehen, dass mehr Auswahl besser ist. Zumindest versuche ich es zu beantworten, weil ich in der westlichen Zivilisation aufgewachsen bin. Hier wird es knifflig: Nicht jeder von uns muss die Freiheit der Wahl für das Gedeihen maximieren. Wie viel Auswahl Sie benötigen, ist sehr individuell. 
Vianočná zbierka hračiek a sladkostí
Materské centrum Budatko na podporu rodín v núdzi vyhlasuje Mikulášsku a vianočnú charitatívnu zbierku pre 30 rodín zásobovaných našou členkou Mirkou.
5 krokov ako deťom stanoviť hranice
Dovolíte deťom skákať po posteli? Hrať sa s vašim telefónom? Búchať vás zo žartu po zadku? Každý a nás má svoje hranice. Prečítajte si, ako docieliť, aby ich deti rešpektovali.
Sofi2013.03.12, 15:43
2018.11.25, 00:28
8790 / 10Voľný


Vianočná charitatívna zbierka sladkostí a hračiek

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Vianoce sú obdobím, kedy sa mnohí z nás viac ako kedykoľvek predtým snažíme si byť blízki, srdeční, milujúci a milovaní. Stále častejšie sa mnohí v dobe obrovského prebytku vecí snažíme to, čo nepotrebujeme, rozdeliť medzi tých, ktorí nemajú a často nielen potrebujú ale rovnako ako my, chcú v tieto dni zažiť niečo čarovné. Napríklad úžasnú pomoc a vďaka nej krásne Vianoce.

Mnohí z nás každý rok niekoľko krát prechádzajú svoje zásoby oblečenia, vybavenia domácnosti, hračiek a vecí a rozmýšľajú, kto by ich potreboval viac ako oni. Mnoho detí už samo vykladá nabok to, čo nepoužíva a robí si priestor na nové - sme vďační, že to nové si môžeme dovoliť. Okolo nás vnímame veľký prebytok vecí, ktoré prestávajú slúžiť svojmu účelu - pomáhať a robiť radosť a hľadáme spôsob ako to napraviť.

Vďaka Mirkiním zbierkam sme ho našli. Na našu výzvu zareagovalo obrovské množstvo z Vás. A vďaka jej trpezlivosti, vytrvalosti a ochote pomáhať našlo moho ľudí veľa potrebných vecí, užitočných a pre život dôležitých doplnkov do domácnosti, základného vybavenia či vecí, ktoré im jednoducho v ich ťažkom živote spravia radosť. Tentokrát Mirka po niekoľkkých hodínách triedenia prirpavila mnoho Mikulášskych balíčkov, Vianočných darčekov pre deti i dospelých a samozrejme, rozdelila obrovské množstvá oblečenia, ktoré poslúži nielen ľuďom, ale i zvieratkám.

Sme Vám za toto všetko vďační, lebo aj Vaša pomoc takto rozžiari očká detí a poteší rodičov, vytlačí slzy do očí šťastných rodín, ktoré budú mať tento rok krajšie Vianoce. Nech sa Vám vo Vašich odľahčených domácnostiach lepšie dýcha a nech aj Vám prinesú sviatky radosť, nadšenie, smiech a lásku, po ktorej mnohí túžime viac ako po veciach, ktorými sme obklopení...

A čo sme všetko vyzbierali a kam to poputuje?
  • 14 vriec oblečenia išlo pani čo veci prerozdelí a detské oblečenie vozí jej dcéra do detských domovov do Spišskej Novej Vsi.
    Táto pani šije aj z poškodených vecí pelechy pre psov a mačky. Takže všetko sa zúžitkuje.
  • 2 vrecia s oblečením a obuvou, 2 tašky sladkostí a hračiek a krabica s knižkami išla do sociálnej ubytovne Fortuna v Dúbravke po dohode so zodpovednou sociálnou pracovníčkou.
  • 5 balíkov s hračkami, knižkami, oblečením a Mikulášskymi balíčkami išli dnes poštou priamo do rodín v núdzi. Spolu vyše 30 kilogramov radosti a nadšenia.
  • Vrece plyšákov putovalo do zariadenia sociálnych služieb Kreativ Klasov, ktoré poskytuje fyzickým osobám sociálnu službu na riešenie nepriaznivej sociálnej situácii z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia a nepriaznivého zdravotného stavu..
  • 2 vrecia oblečenia, 1 vrece hračiek a knižiek čaká na roztriedenie a osobné odovzdanie v Bratislave a okolí.

Niekedy je ťažké si uvedomiť dopad rozhodnutia, ktoré človek spraví, hoci je na prvý pohľad drobné. Niekedy tak málo, že sa rozhodnem zbaviť vecí, ktoré mi zaberajú miesto, dokáže inému človeku pomôcť dôstojne prežiť zimu. Niekedy to, že moje dieťa spraví na poličke miesto pre Vianočné darčeky znamená, že iné dieťa bude mať aspoň jeden darček pod stromčekom. Krásny citát má a stránke práve hore spomínané zariadenie: "Nie je bohatý ten, kto veľa vlastní, ale kto veľa dáva; ten, kto je schopný darovať seba samého." Tak po rozdávaní vecí teraz darujme viac seba samého tým, ktorých máme najradšej, trávme spolu plnohodnotný čas a darujme si lásku a hodnoty, ktoré sú na nezaplatenie.

V prípade, že máte záujem o ďalšie informácie,
zbierky sú na tento rok v našich priestoroch ukončené. Najbližšie predpokladáme zbierku spojenú s jarnou burzou, určite Vás budeme vopred informovať. Ak ešte chcete pomôcť teraz, v zime sa konajú ďalšie dôležité zbierky:

Ešte raz za všetkých obdarovaných zo srdca ďakujeme!

Zuzana, Mirka, Baška a mnoho ďalších, ktorí pridali ruku k dielu

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+