Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Coffee, Tea & Chat (in English) - Top books 2018
This is going to be a little complicated. It depends on how much time do you can find for you and reading, but it is really hard to read, when you have little kids. Every year, there is huge amount books published around the world – around 2,2 Millions. I found a very interesting List from UNESCO which put together information from 123 Countries.
Súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE na Facebooku
Máme pre Vás súťaž o milú knižku z vydavateľstva USBORNE, ktorú nám darovala jedna z našich návštevníčok, ktorú čochvíľka môžete osobne stretnúť na predajnej výstave kníh vydavateľstva v MC Budatko! Napíšte nám do komentára na Facebooku, či Ste sa už zúčastnili výmeny knižiek v našom materskom centre, aká knižka Vás zaujala, prípadne, čo v spojení s knižkami by Ste ešte u nás chceli zažiť. Jedného z Vás vyberieme na konci marca a knižku s radosťou odovzdáme!
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Top Bücher 2018
Das hier wird schwer. Dem nach wieviel Zeit man sich zum Lesen finden kann, kennt man die Bücher vielleicht, aber es ist sehr schwer mit Kindern zu lesen, wenn es so viele Bücher jeder Jahr auf den Markt kommen. Im Jahr ist es ungefähr 2,2 Millionen Bücher in der Welt.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Books you should read before...
…no matter what, question is, what else could you read, what is really the top literature from which you could learn something, have fun, be a bookworm because it is so good to read. If you write in Google "Top Books ...” you will find about 3.5 billion results. Everyone has their own list ... But what are the books that are really worth reading? It is not a competition, you read mainly for yourself, right? Nevertheless, one likes to find inspiration. I went through a few of the top lists and here are the books that I have found again and again...
Dobrovoľníctvo a členstvo v MC Budatko
Neustále hľadáme dobrovoľníkov na vedenie herničky, montessori kútika, organizáciu aktivít pre deti aj mamičky, ale aj na pomoc cez PC, výrobou materiálov doma, či distribúciu letákov...
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Lesen macht dich besser
Lesen - für jemanden ist es die schönste Freizeitbeschäftigung der Welt. Sie entfliehen dem tristen Alltag und reisen in die Welt der Fantasie. Für manche ist es leere Auszeit ohne was dazu. Viele Leute wiisen garnicht, wann sie das letzte Mal ein Buch in der Hand hatten. Manche lesen überall. Es ist eine Aktivität die man ausübt ohne zu wissen im täglichen Leben bein Autofahren (Strassezeichen lesen), Fehrsehen schausen (Titel zum Nachrichten, Werbung, Übersetzung...) oder sogar in der Kücher (Rezepte, Foodblogs, ...). Beim Buch lesen geht es um ein bischen mehr. Eine langzeitliche Leseaktivität bring uns sogar sehr viel mehr.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Reading books makes you better
Reading - for someone it is the most beautiful free time in the world. They escape the dreary everyday life and travel into the world of fantasy. For some it is empty timeout without something extra. Many people do not even know when they last had a book in their hands. Some read everywhere. It is an activity that you practice without knowing in everyday life, driving a car (reading road signs), watching TV (news, advertising, translations ...) or even in the kitchen (recipes, food blogs, ...). Reading the book is about a bit more than just reading. A long-term reading activity will bring us much more.
Dobrovoľníctvo ako aktivita s neopísateľnou pridanou hodnotou
Od nášho rozhovoru s Ninou Stueven z Bratislavského dobrovoľníckeho centra (BDC) už prešiel nejaký ten čas. Naše deti odrástli, náš program sa posunul, my sme sa naučili opäť nové veci. Mnoho z toho, čo sme v rozhovoroch spomenuli sme už zabudli, no to dôležité, zachytené a zdokumentované je jednoznačne to, s čím sa stále stotožňujeme.
Program na mesiac marec
Ráno nás zobudí zubaté slniečko, ktoré si po celý deň dodáva odvahy a popoludní už dokáže naozaj zahriať. Prechádzky vonku sú stále príjemnejšie, pobyt na ihrisku začína byť opäť stretnutím džavotavých detí a nielen osamelá patnásťminútovka. Mnoho z nás pociťuje slnečné lúče na tvári ako terapiu, teplo plynúce cez bundu je ako teplý kúpeľ, skrátka, jar aj my sa znovu zobúdzame. My sme si z technických príčin dali prestávku neplánovane aj tento týždeň, takže sa na nás tešte až od toho budúceho, pozorne sledujte webstránku a Facebook, kde Vám určite prinesieme najčerstvejšie informácie. Momentálne je návšteva herne, aktivít i krúžkov pozastavená a veríme, že už v pondelok Vám dáme možnosť nás opäť navštíviť.
Coffee, Tea & Chat (in English) - 10 things nobody told me about parenting
Plenty of people will give you unsolicited parenting advice (I didn´t ask whether my baby should be wearing a hat, thank you), but rarely will they tell you what you really need to know. Starting with the changes in pregnancy, you’re changing to a whole new person called mom. Yes, there will be a father, too, probably, but the change hardly hit them as much as it does the women. Beginning with the figure, state of mind, sleep quality, stress level, health. And then, the baby is born. And the fun starts.
Klub (mladých) Budatkovedcov: Zázračný prášok
Deti milujú zázraky. Je ich plný svet. Aj ja by som chcela žiť v dobe, kedy učiteľ miesto intenzívneho čmárania po tabuli vytiahne dve skúmavky a pred mojimi očami na stole spraví farebný výbuch. Žijem v takej ako rodič - učiteľ svojho dieťaťa a užívam si to plnými dúškami. Pridáte sa?
Návšteva čokoládovne Hauswirth
Minulý týždeň v sobotu sme boli po dlhom predlhom čase opäť na návšteve čokoládovne Hauswirth v Kittsee. Ide o malú rodinnú fabriku, ktorá od roku 1949 vyrába čokoládu a čokoládou obaľované penové, želé a fondánové bonbóny a čokolády. Franz Hauswirth senior kúpil dom a objavil v ňom staré formy na odlievanie čokolády a tak nejako sa začala história tejto fabriky. V Kittsee fabriku postavili začiatkom 60tych rokov minulého storočia a odvtedy priťahuje návštevníkov so sladkými jazýčkami.
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Die Woche der Ehepaare
"Das Leben ist manchmal schwierig, für eine Person sogar zu schwierig, daher ist es gut, dass es zwei in der Ehe gibt. Wenn einer müde ist, zieht der andere einfach mit ... und im besseren Fall bietet er sogar seine Schulter an, an die er sich zuerst anlehnen kann, sodass er leicht durch schwierige Situationen kommen kann, aber wenn beide müde oder überlastet sind, sind sie oft mal nicht sicher, ob man sich auf den anderen verlassen kann ... "
Coffee, Tea & Chat (in English) - National week of marriage
“Life is sometimes difficult, even too difficult for one, so it´s good that there are two in marriage. When one is tired, the other just pulls in ... and in the better case will even offer his shoulder the first one can lean on, so they can easily get through difficult situations, but when they are both tired or overloaded, they are not sure whether it is possible to rely on the other one ...”
Sofi2013.03.12, 15:43
2018.11.25, 00:28
9770 / 10Voľný


Vianočná charitatívna zbierka sladkostí a hračiek

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Vianoce sú obdobím, kedy sa mnohí z nás viac ako kedykoľvek predtým snažíme si byť blízki, srdeční, milujúci a milovaní. Stále častejšie sa mnohí v dobe obrovského prebytku vecí snažíme to, čo nepotrebujeme, rozdeliť medzi tých, ktorí nemajú a často nielen potrebujú ale rovnako ako my, chcú v tieto dni zažiť niečo čarovné. Napríklad úžasnú pomoc a vďaka nej krásne Vianoce.

Mnohí z nás každý rok niekoľko krát prechádzajú svoje zásoby oblečenia, vybavenia domácnosti, hračiek a vecí a rozmýšľajú, kto by ich potreboval viac ako oni. Mnoho detí už samo vykladá nabok to, čo nepoužíva a robí si priestor na nové - sme vďační, že to nové si môžeme dovoliť. Okolo nás vnímame veľký prebytok vecí, ktoré prestávajú slúžiť svojmu účelu - pomáhať a robiť radosť a hľadáme spôsob ako to napraviť.

Vďaka Mirkiním zbierkam sme ho našli. Na našu výzvu zareagovalo obrovské množstvo z Vás. A vďaka jej trpezlivosti, vytrvalosti a ochote pomáhať našlo moho ľudí veľa potrebných vecí, užitočných a pre život dôležitých doplnkov do domácnosti, základného vybavenia či vecí, ktoré im jednoducho v ich ťažkom živote spravia radosť. Tentokrát Mirka po niekoľkkých hodínách triedenia prirpavila mnoho Mikulášskych balíčkov, Vianočných darčekov pre deti i dospelých a samozrejme, rozdelila obrovské množstvá oblečenia, ktoré poslúži nielen ľuďom, ale i zvieratkám.

Sme Vám za toto všetko vďační, lebo aj Vaša pomoc takto rozžiari očká detí a poteší rodičov, vytlačí slzy do očí šťastných rodín, ktoré budú mať tento rok krajšie Vianoce. Nech sa Vám vo Vašich odľahčených domácnostiach lepšie dýcha a nech aj Vám prinesú sviatky radosť, nadšenie, smiech a lásku, po ktorej mnohí túžime viac ako po veciach, ktorými sme obklopení...

A čo sme všetko vyzbierali a kam to poputuje?
  • 14 vriec oblečenia išlo pani čo veci prerozdelí a detské oblečenie vozí jej dcéra do detských domovov do Spišskej Novej Vsi.
    Táto pani šije aj z poškodených vecí pelechy pre psov a mačky. Takže všetko sa zúžitkuje.
  • 2 vrecia s oblečením a obuvou, 2 tašky sladkostí a hračiek a krabica s knižkami išla do sociálnej ubytovne Fortuna v Dúbravke po dohode so zodpovednou sociálnou pracovníčkou.
  • 5 balíkov s hračkami, knižkami, oblečením a Mikulášskymi balíčkami išli dnes poštou priamo do rodín v núdzi. Spolu vyše 30 kilogramov radosti a nadšenia.
  • Vrece plyšákov putovalo do zariadenia sociálnych služieb Kreativ Klasov, ktoré poskytuje fyzickým osobám sociálnu službu na riešenie nepriaznivej sociálnej situácii z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia a nepriaznivého zdravotného stavu..
  • 2 vrecia oblečenia, 1 vrece hračiek a knižiek čaká na roztriedenie a osobné odovzdanie v Bratislave a okolí.

Niekedy je ťažké si uvedomiť dopad rozhodnutia, ktoré človek spraví, hoci je na prvý pohľad drobné. Niekedy tak málo, že sa rozhodnem zbaviť vecí, ktoré mi zaberajú miesto, dokáže inému človeku pomôcť dôstojne prežiť zimu. Niekedy to, že moje dieťa spraví na poličke miesto pre Vianočné darčeky znamená, že iné dieťa bude mať aspoň jeden darček pod stromčekom. Krásny citát má a stránke práve hore spomínané zariadenie: "Nie je bohatý ten, kto veľa vlastní, ale kto veľa dáva; ten, kto je schopný darovať seba samého." Tak po rozdávaní vecí teraz darujme viac seba samého tým, ktorých máme najradšej, trávme spolu plnohodnotný čas a darujme si lásku a hodnoty, ktoré sú na nezaplatenie.

V prípade, že máte záujem o ďalšie informácie,
zbierky sú na tento rok v našich priestoroch ukončené. Najbližšie predpokladáme zbierku spojenú s jarnou burzou, určite Vás budeme vopred informovať. Ak ešte chcete pomôcť teraz, v zime sa konajú ďalšie dôležité zbierky:

Ešte raz za všetkých obdarovaných zo srdca ďakujeme!

Zuzana, Mirka, Baška a mnoho ďalších, ktorí pridali ruku k dielu

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj:
Share on Google+