Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Sofi2014.08.31, 10:13
2018.01.31, 13:42
536910 / 10Voľný


Podporná skupina dojčiacich matiek

Z kategórie: 'Podpora dojčenia'


Podporné skupiny dojčiacich matiek sú stretnutia viacerých dojčiacich matiek s deťmi spolu s poradkyňou pri dojčení. Správne a úplné informácie, ktoré o dojčení získate v podpornej skupine, spolu so vzájomnou výmenou skúseností a podporou od poradkyne ako aj ostatných mamičiek v skupine Vám môžu pomôcť úspešnejšie a dlhodobejšie dojčiť. Viac informácií nájdete na www.mamila.sk/pre-matky/podporne.

Stretnutia podpornej skupiny dojčiacich matiek sa konajú raz mesačne pod vedením 2 certifikovaných poradkýň Soni Ondrušovej a Barborky Píšovej, poradkýň pri dojčení o.z. MAMILA.

Podporné skupiny plánujeme vždy 1x do mesiaca, každý prvý štvrtok v mesiaci, a to:
13.09.2018 o 16:00 hod
04.10.2018 o 16:00 hod
08.11.2018 o 16:00 hod
13.12.2018 o 16:00 hod

Vstupné je 2 €, a platí sa na mieste. Z toho 1 € je príspevok na prevádzku MC Budatko, zvyšné 1 € poukáže MC Budatko vo forme daru o.z. MAMILA.

Na všetky aktivity sa prihlasujte cez SEMAFOR

***
Informácie o lektorkách:Barbora Píšová

Som Barbora Píšová, žena, manželka, matka, dula, certifikovaná laktačná poradkyňa a milovníčka života. K dojčeniu som „sa dostala“ vďaka mojim dvom dcérkam. Domnenie, že dojčenie je najprirodzenejšia vec pod slnkom a následný stret s popôrodnou realitou ma priviedlo k problémom s dojčením. Až pri druhej dcérke sme dokázali, že ono to naozaj ide. Verím v silu podporných skupín, kde si dojčiace mamy môžu navzájom odovzdať skúsenosti, podporiť sa, dodať si energiu ísť ďalej, či len zoznámiť sa s rovnako zmýšľajúcimi sa maminami. Rozoberať budeme vždy aktuálne témy spojené s dojčením od predpôrodnej prípravy až po prirodzené odstavenie. Záleží na vašich požiadavkách. Teším sa na stretnutie s vami. barbora.ogurcakova@gmail.com Viac informácií môžete nájsť na FB stránke https://www.facebook.com/ProMama.sk/


Soňa Ondrušová

Volám sa Soňa Ondrušová a som certifikovaná laktačná poradkyňa. Téme dojčenia sa venujem už cca 2 roky a rada s Vami preberiem otázky na túto tému, prípadne si vypočujem o Vašej situácii s dojčením. Venujem sa aj opatrovaniu detičiek už vyše 5 rokov a momentálne som študentkou psychológie.
Podporné skupinky so mnou sa budú týkať rôznych tém, od zžívania sa s bábätkom počas prvých týždňov jeho života, cez zavádzanie príkrmov, dojčenie po 1 roku života a ďalej, či tandemového dojčenia, až po tému prirodzeného odstavenia a mnohých ďalších. Budete si môcť vypočuť skúsenosti iných mamičiek s podobnými situáciami a možno si tu nájdete aj dobré kamarátky, s ktorými budete môcť tráviť toto pekné obdobie. Teším sa na Vás! sonzaj123@hotmail.comOhodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

ivianocka | 09.02.2016, 10:31:59 |

Zdieľaj: