Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Maria2015.09.27, 17:564030 / 10Voľný


Na Budatko behu si medaily odniesli skutočne tí najlepší

Z kategórie: 'Aktivity, krúžky a akcie'

Sezónu v Budatku už tradične otvorila outdoorová aktivita Budatko beh. Zúčastnili sa aj tí najmenší - celá akcia odštartovala pretekmi lezúňov, zavŕšil ju beh najstarších - škôlkarov a školákov.

Okrem lezúňov, ktorí pretekali v priestoroch cvičebne, sme sa všetci stretli vonku na čerstvom vzduchu. Pri zápise si každý vyzdvihol skutočné štartovacie číslo a potom už detičky netrpezlivo čakali na štart svojej kategórie.

Postupne sa však dostali na rad všetci. Pred každým štartom sa konala riadna rozcvička rúk, nôh, ale i hlasiviek. Po hlasnom zaznení slovka ŠTART sa deti rozbehli po vyznačenej trase. Najskôr vo veku 1-2 roky, nasledovali deti vo veku 2-3 roky, 3-5 rokov a ako poslední celu akciu uzavreli 5 -7 ročné deti. Škôlkarskym ihriskom sa niesol vzrušený krik povzbudzujúcich rodičov. Po dobehnutí do cieľa znel uznanlivý potlesk. Zlatú medailu si zaslúžilo skutočne každé dieťa. Preto bolo víťazov behu neúrekom. Až toľko, že sa museli na stupni víťazov pekne dohodnúť a pre striedať, aby si každý hrdý rodič mohol spraviť fotografiu do rodinného albumu.

Víťazstvo deťom osladilo aj ovocné pyré do rúčky. Dvor sa začal pomaly vyprázdňovať. Ostalo už len postrhať pásky, vyznačujúce trasu a upratať ihrisko tak, aby ho susedni škôlkari našli tak, ako nám ho zapožičali.

Za perfektnú organizáciu ďakujeme Zuzke S. a Katke T. Na všetkých športovcov sa tešíme už o necelý mesiac na pretekoch odrážadiel 15.októbra poobede!

Ďakujeme materskej škole Holíčska 30 za zapožičanie vonkajších priestorov na akciu.

Fotogaléria z akcie

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

Zdieľaj: