Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Prijímanie detí do MŠ na sezónu 2017/2018
Dňa 3.4.2017 sa v Budatku uskutočnila prednáška na tému prijímania detí do štátnych materských škôl v Petržalke. Na základe dotazov mamičiek sme pripravili článok s najdôležitejšími informáciami. V článku sa takisto nachádza aktuálna prihláška na školský rok 2017/2018. Držíme všetkým mamičkám palce.
Impulz zahrial na duši a potešil našu kreativitu
Dňa 12. decembra sme prijali pozvanie na Deň otvorených dverí v pracovno-socializačnom centre Impulz, ktorý sídli v budave základnej školy na Turnianskej ulici. Zoznámili sme sa so združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Petržalke a takisto s niektorými jeho klientmi. Vytvorili sme si pekné sviece a pozreli sme si výrobky, ktoré klienti centra vyrábajú.
Tlačová správa - Hľadanie pirátskeho pokladu
V nedeľu, dňa 18. septembra 2016, sa konalo zábavné rodinné podujatie pod názvom „Hľadanie pirátskeho pokladu.“ Akciu zorganizovalo materské centrum Budatko s finančnou podporou nadácie ZSE a grantového programu Rozprúdime regióny


Pravidelné aktivity pre maminy


Na všetky krúžky sa prihlasujte cez SEMAFOR


Tanec s bábätkom v šatke


Kurz vedie pedagogička tanca Mgr.art. Anna Kališová , mamička dvoch detí. Kurz určený pre všetky maminy, ktoré rady tancujú a chcú si zatancovať aj spolu so svojim bábätkom v nosiči alebo babyšatke. Tancujeme v štýle cigánskych tancov a použijeme prvky z klasického tanca (baletu), ale aj zo slovenských ľudových tancov.
Cvičenie pre tehuľky


vedie Mária Hosnedlová, medzinárodne certifikovaná inštruktorka Taojin-u na Slovensku.
Ide o harmonické cvičenie zamerané na pohodové užívanie si tehotenstva a aktívnu spolupráca s bábätkom už počas tehotenstva. Odporúčame začať cvičiť už od 8. týždňa tehotenstva.Cvičenie pre snažilky

vedie Mária Hosnedlová, medzinárodne certifikovaná inštruktorka Taojin-u na Slovensku.
Toto cvičenie je zamerané na ženy – budúce maminky, ktoré sa chcú čo najdôkladnejšie pripraviť na otehotnenie po fyzickej ako i duševnej stránke. Fyzické cviky sú hlavne zamerané na prečistenie a posilnenie panvového dna, drieku, obličiek, vnútorných svalov a šliach, a na celkovú harmonizáciu ženských orgánov.
Konverzácie v angličtine pre maminy s deťmi

vedie Andrea Zervanová ,mamina na rodičovskej dovolenke, má dcérku Barborku (1 rok). Andrea má Certificate in Advanced English, ktorý získala počas svojho dlhoročného pobytu v Anglicku. Vynikajúcu úroveň anglického jazyka dosiahla práve vďaka pôsobeniu v zahraničí. Účelom konverzačných hodín je udržiavať jazykové znalosti angličtiny u mamičiek na MD/RD na aktívnej úrovni, ktorá je nutná pri opätovnom zapojení sa do pracovného pomeru. Na tieto konverzačné hodiny môžete prísť i so svojimi detičkami.
Kurz háčkovaných hračiek

vedie Jana Běhal Dadová, mamina ročného syna Riška. Háčkovať a štrikovať sa naučila ešte ako dieťa a pred pár rokmi sa tomu začala opäť venovať. Úplne prepadla háčkovaným hračkám. Ak chcete vyrobiť háčkované zvieratká pre svoje dieťa či známych, je to kurz práve pre Vás, je vhodný pre úplných začiatočníkov.

Kurz efektívneho rodičovstva

vedie RNDr. Martina Vagačová, lektorka a poradkyňa. Venuje sa vzdelávaniu a poradenstvu vo výchove. Pracuje predovšetkým s rodičmi od r. 2010 najmä prostredníctvom Kurzov efektívneho rodičovstva, rodičovských klubov, seminárov a individuálnych konzultácií. V tomto kurze ponúkame priestor pre rodičov, aby mohli lepšie porozumieť svojim deťom a sebe v dôležitej úlohe vychovávateľa.
Podporná skupina dojčiacich matiek

Podporné skupiny dojčiacich matiek sú stretnutia viacerých dojčiacich matiek s deťmi spolu s poradkyňou pri dojčení.
Správne a úplné informácie, ktoré o dojčení získate v podpornej skupine, spolu so vzájomnou výmenou skúseností a podporou od poradkyne ako aj ostatných mamičiek v skupine Vám môžu pomôcť úspešnejšie a dlhodobejšie dojčiť.

Podporná skupina nosiacich mamín

Podporné skupiny nosiacich mamičiek sú stretnutia mamičiek zaoberajúcich sa témou nosenia a jeho aktívneho využívania.
Dozviete sa všetko o zdravom nosení detičiek (nielen novorodencov), ergonomických nosičoch, šatkách, viazaní, úväzoch pod vedením poradkýň nosenia. Vzájomne sa podelíte o vaše skúsenosti, vyskúšate rôzne druhy šatiek a nosičov. Dostanete odpovede na všetky otázky a problémy, ktoré sa vám pri nosení vynorili.

Podporná skupina kontaktného rodičovstva

Kontaktné rodičovstvo je založené na prirodzenom a citlivom prístupe k dieťatku, na vzájomnej komunikácii vďaka ktorej môžeme rozoznať potreby nášho dieťatka a reagovať na ne tak, aby sme s ním vytvárali dôverný vzťah, aby sme boli pre dieťa bezpečnou a spoľahlivou základňou. Tento prístup k výchove nie je žiadnou novinkou, práve naopak, je to návrat k intuitívnemu a prirodzenému rodičovstvu, čo nie je v dnešnej dobre jednoduché.Semináre s detskou psychologičkou

Každé správanie dieťaťa má svoj význam. Dospelí najlepšie porozumejú správaniu dieťaťa ak dokážu vnímať jeho prežívanie. Seminár je určený rodičom, ktorí
chcú nájsť spôsob ako spraviť život detí i celej rodiny spokojnejším..., - sú ochotní učiť sa novým spôsobom komunikácie s deťmi... či chcú zmeniť zautomatizované a neefektívne reakcie na užitočné...Stretnutia mamičiek s najmenšími bábätkami

Pravidelné stretnutia mamičiek s najmenšími bábätkami. Každá čerstvá mamička má množstvo otázok a často ich nemá komu položiť. Príďte, poradíme si navzájom.