Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Reiseziele 2019
Abgelegene Inseln, Wanderwege durch die Wüste, tropische Paradiesstrände, unentdeckte Weiten und Überraschungen in Europa: In 2019 warten ganz neue Wege auf euch! Es ist die beste Zeit, um einen Blick aufs kommende Sommer zu werfen, denn wie jedes Jahr bereitete Lonely Planet auch jetzt die Top 10 Reiseziele 2019...
V MC Budatko začína leto a aj ty rozhodneš aké bude!
V materskom centre sa pomaly ale isto preklápa letný semester do prázdnin. Časť našich doborovľníčok si už užívať zaslúženú dovolenku, mnohé z nás sa na tú svoju ešte len tešia a zatiaľ si hľadajú svoj tieň na prechádzkach a aktivitách s deťmi doma. Ako každé leto, aj toto bude v Budatku veľa usilovných včielok bzučať a pracovať na tom, aby sme začali v novom šate, čistí a s množstvo, noviniek.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Holiday destinations 2019
From the moment warm weather appears and makes our life more enjoyable and brings us to sweat, most of us start to thinking about where to go to holiday. I know a lot of people who already chose their destination in December for the next year, because they can already await it in the cold days....
Program na mesiac jún
{B}"Deti sú znamením, že život má ísť ďalej."{b} Nespomínam si už ani na súvislosť, v ktorej mi toto bolo povedané, keď sa môj syn narodil, ani kto to bol, no faktom je, že mnohokrát za tých 5 rokov som na túto vetu myslela. Nielen v duchu, že s nimi prichádza nový život, ale že sa zo ženy stáva matka, že sa z páru stáva rodina, že po ťažkých dňoch prídu ...
Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?


Ponuka pravidelných krúžkov


Na všetky krúžky sa prihlasujte cez SEMAFOR

Cvičenia na fitloptách - bábätká

vedie lektorka Klaudia Kordošová - vyštudovaný pedagóg a interprét tanca. Pred materskou dovolenkou sa venovala aktívne tancu, predovšetkým folklóru, ale aj muzikálovému a modernému tancu. Kurz je určený detičkám od 6 mesiaca až do 1 roka, resp. do veku, kedy už samostatne chodia. Prebieha formou hry na hudbu s využitím nielen fitlôpt, ale aj rôznych iných pre detičky zaujímavých pomôcok.

Cvičenia na fitloptách - staršie deti od 1 do 2 rokov

vedie lektorka Klaudia Kordošová - vyštudovaný pedagóg a interprét tanca. Pred materskou dovolenkou sa venovala aktívne tancu, predovšetkým folklóru, ale aj muzikálovému a modernému tancu. Kurz je určený detičkám od cca 1 roka, resp. od veku, kedy už samostatne chodia až do 2 rokov. Prebieha formou hry na hudbu s využitím nielen fitlôpt, ale aj rôznych iných pre detičky zaujímavých pomôcok.

Tancuj, spievaj, dupitkaj

vedie lektorka Klaudia Kordošová - vyštudovaný pedagóg a interprét tanca. Pred materskou dovolenkou sa venovala aktívne tancu, predovšetkým folklóru, ale aj muzikálovému a modernému tancu. Krúžok je určený pre deti od 2 do 3 rokov - cvičenie pre deti s tancom, spevom, riekankami a hrami.

Folklóriček od 21 mes.-3,5 r.

vedie lektorka Klaudia Kordošová - vyštudovaný pedagóg a interprét tanca. Pôsobila v profesionálnom súbore SĽUK niekoľko rokov, a jej vzťah k tancu a ľudovým tradíciám ju priviedol k rozhodnutiu pôsobiť práve v tejto oblasti. Krúžok je určený pre deti od 21 mes. do 3,5 roka. Deti prostredníctvom tanca a spevu spoznajú slovenský folklór - každý cyklus je zameraný na inú tému. Počas krúžku sa deti oboznámia so slovenskými ľudovými pesničkami, riekankami i tradíciami a zvyklosťami.

Cvičenie na ploché nohy

vedie licencovaná lektorka Edita Oleárová Čačaná, mamina 2 synov, sa stretla s problémom plochých nôh u svojho 6 ročného syna a práve preto sa tejto problematike začala venovať. Cvičenie je zamerané na posilnenie svalov nožnej klenby, liečbe plochých nôh a chybného držania tela. Je určené pre deti od 3 do 7 rokov.
Montessori ateliér

vedie lektorka Naďa Nováková, ktorá je absolventkou Montessori kurzov pani Evy Štarkovej, absolvovala online kurz Americkej spoločnosti Montessori pre vek 0-3 roky a v súčasnosti je účastníčkou národného diplomového kurzu Slovenskej asociácie Montessori pre vek 3-6 rokov. Od roku 2013 vedie kurzy Montessori pre deti od 1 do 6 rokov a ich rodičov, v spolupráci so špeciálnou pedagogičkou organizuje kurzy S Montessori ide škola ľahšie, organizuje workshopy na výrobu didaktických pomôcok a príležitostne aj prednášky na rôzne témy týkajúce sa Montessori pedagogiky. Je určený pre deti od 1 do 6 rokov.Musicplay for babies

vedie Katarína Šuleková, mamička 11 mesačného syna Števka, učiteľka anglického jazyka na gymnáziu v Bratislave. Pracovala v UK ako asistentka učiteľa v jazykovom centre The Cube, má tiež vyštudovanú hudobnú výchovu pre 2.stupeň, hrá na akordeón. Krúžok je určený pre deti od 6 do 18 mesiacov.