Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Grantová výzva firmy DELL: Úspešne do cieľa
Naše materské centrum sa v spolupráci s MŠ Holíčska 30 so svojím projektom "Úspešne do cieľa" uchádzalo o finančnú podporu v zamestnaneckom grantovom programe firmy DELL, ktorý by sme Vám radi predstavili.
Informácie o ochrane osobných údajov
Vážení návštevníci a spolupracovníci MC Budatko! V súlade s Nariadením Európskeho parlamentu a rady (EÚ) č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, si Vás dovoľujeme informovať o tom, ako spracúvame Vaše osobné údaje.
Cvičenie na ploché nohy
Cieľom kurzu je modernými metódami, za pomoci zábavných prostriedkov, hravou formou ovplyvniť nesprávne pohybové návyky a reflexnými pomôckami formovať a stimulovať svaly klenby a nohy.
Cesta po hradoch a zámkoch z Petržalských ulíc
Cieľom projektu je oboznámenie petržalskej komunity s prostredím, v ktorom žijú – zoznámenie sa s ulicami Petržalky pomenovaných po hradoch, zámkoch a kaštieľoch, súčasne aj s históriou našej krajiny. V Petržalke máme viac ako 20 ulíc nazvaných po hradoch, zámkoch, kaštieľoch, materské centrum sídli napr. na Holíčskej ulici, tá je pomenovaná podľa kaštieľa v Holíči, ktorý bol cisárskym sídlom.
Chystáte sa s nami k hasičom?
Aj tento rok sme sa rozhodli nadviazať na minuloročné úspešne exkurzie u hasičov a pokračujeme v neuveriteľne rýchlom plnení všetkých termínov, ktoré sa nám podarí dohodnúť. Chystáte sa s nami? Tu je pár vecí, ktoré sme pri pár návštevách postrehli a pomôžu nám i Vám prežiť krajší zážitok....
Podporná skupina dojčiacich matiek
Podporná skupina dojčiacich matiek sa stretáva v Budatku raz do mesiaca, pod vedením Barborky Píšovej a Soni Ondrušovej, poradkýň pri dojčení o.z. MAMILA.
Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?


Ponuka pravidelných krúžkov


Na všetky krúžky sa prihlasujte cez SEMAFOR

Cvičenia na fitloptách - bábätká

vedie lektorka Klaudia Kordošová - vyštudovaný pedagóg a interprét tanca. Pred materskou dovolenkou sa venovala aktívne tancu, predovšetkým folklóru, ale aj muzikálovému a modernému tancu. Kurz je určený detičkám od 6 mesiaca až do 1 roka, resp. do veku, kedy už samostatne chodia. Prebieha formou hry na hudbu s využitím nielen fitlôpt, ale aj rôznych iných pre detičky zaujímavých pomôcok.

Cvičenia na fitloptách - staršie deti od 1 do 2 rokov

vedie lektorka Klaudia Kordošová - vyštudovaný pedagóg a interprét tanca. Pred materskou dovolenkou sa venovala aktívne tancu, predovšetkým folklóru, ale aj muzikálovému a modernému tancu. Kurz je určený detičkám od cca 1 roka, resp. od veku, kedy už samostatne chodia až do 2 rokov. Prebieha formou hry na hudbu s využitím nie len fitlôpt, ale aj rôznych iných pre detičky zaujímavých pomôcok.

Tancuj, spievaj, dupitkaj

vedie lektorka Klaudia Kordošová - vyštudovaný pedagóg a interprét tanca. Pred materskou dovolenkou sa venovala aktívne tancu, predovšetkým folklóru, ale aj muzikálovému a modernému tancu. Krúžok je určený pre deti od 2 do 3 rokov - cvičenie pre deti s tancom, spevom, riekankami a hrami.

Folklóriček od 21 mes.-3,5 r.

vedie lektorka Klaudia Kordošová - vyštudovaný pedagóg a interprét tanca. Pôsobila v profesionálnom súbore SĽUK niekoľko rokov, a jej vzťah k tancu a ľudovým tradíciám ju priviedol k rozhodnutiu pôsobiť práve v tejto oblasti. Krúžok je určený pre deti od 21 mes. do 3,5 roka. Deti prostredníctvom tanca a spevu spoznajú slovenský folklór - každý cyklus je zameraný na inú tému. Počas krúžku sa deti oboznámia so slovenskými ľudovými pesničkami, riekankami i tradíciami a zvyklosťami.

Cvičenie na ploché nohy

vedie licencovaná lektorka Edita Oleárová Čačaná, mamina 2 synov, sa stretla s problémom plochých nôh u svojho 6 ročného syna a práve preto sa tejto problematike začala venovať. Cvičenie je zamerané na posilnenie svalov nožnej klenby, liečbe plochých nôh a chybného držania tela. Je určené pre deti od 3 do 7 rokov.
Montessori ateliér

vedie lektorka Naďa Nováková, ktorá je absolventkou Montessori kurzov pani Evy Štarkovej, absolvovala online kurz Americkej spoločnosti Montessori pre vek 0-3 roky a v súčasnosti je účastníčkou národného diplomového kurzu Slovenskej asociácie Montessori pre vek 3-6 rokov. Od roku 2013 vedie kurzy Montessori pre deti od 1 do 6 rokov a ich rodičov, v spolupráci so špeciálnou pedagogičkou organizuje kurzy S Montessori ide škola ľahšie, organizuje workshopy na výrobu didaktických pomôcok a príležitostne aj prednášky na rôzne témy týkajúce sa Montessori pedagogiky. Je určený pre deti od 1 do 6 rokov.Musicplay for babies

vedie Katarína Šuleková, mamička 11 mesačného syna Števka, učiteľka anglického jazyka na gymnáziu v Bratislave. Pracovala v UK ako asistentka učiteľa v jazykovom centre The Cube, má tiež vyštudovanú hudobnú výchovu pre 2.stupeň, hrá na akordeón. Krúžok je určený pre deti od 6 do 18 mesiacov.

Certifikovaný kurz HOCUS & LOTUS nemčina pre deti

Certifikované jazykové vzdelávanie Hocus & Lotus overené 20 rokmi výskumu pod vedením profesorky Traute Taeschner - autorky programu. Kurzy sú vhodné pre deti každého veku - od batoliat až po školákov. Deti sa pomocou pesničiek, hry, divadielka a ďalších zábavných aktivít naučia cudzí jazyk tak ľahko ako materinský. Kurz vedie certifikovaná lektorka Ruth Trebatická.