Vitajte O nás Semafor Aktivity Články Projekty Kalendár Kontakty

Prehľad článkov


Projekt hradený z dotácie BSK - ZVEĽADENIE PRIESTOROV PRE RODINY S DEŤMI
V roku 2017 schválil Bratislavský samosprávny kraj Materskému centru Budatko dotáciu vo výške 2´000 EUR na obnovu a zveľadenie priestorov centra. Finančné prostriedky sme využili na opravu havarijného stavu koberca v cvičebnej miestnosti, na položenie nového linolea v miestnosti tvorivých dielní a na výrobu a montáž vstavanej skrine na mieru do chodbičky k zadnému WC. Za všetky rodiny a návštevníkom patrí Bratislavskému samosprávnemu kraju srdečná vďaka.
Hľadáme nové "aktivačky"
Hľadáme záujemkyne o aktivačnú prácu v materskom centre, na dobu určitú, od 1.10.2017-31.3.2018. Pozíciu obsadzuje UPSVAR, pozícia je určená pre nezamestnané osoby evidované na úrade práce. Práca sa vykonáva priamo v materskom centre Budatko na Holíčskej 30, v pracovných dňoch, čiastočný úväzok - podľa dohody. Za prácu dostane aktivačný pracovník príspevok od úradu práce vo výške 199 EUR za každý odpracovaný mesiac.
Prvý krát v Montessori kútiku
Pravidelne sa v Montessori kútiku stretávam s otázkou, ktorá je na pohľad veľmi jednoduchá, s čím v Montessori začať, aký vek je vhodný na začatie, čo sme prepásli?
Vyfarbime sa!
Vyfarbime sa - je projekt na obnovu vonkajšieho areálu verejnej materskej škôlky v Petržalke. Čistý a vymaľovaný areál ako výsledok projektu bude znamenať pozitívny prínos pre užívateľov, čiže deti navštevujúce materskú školu. Oprava múrikov v areáli bude prínosná aj z hľadiska bezpečnosti. Prosíme podporte náš projekt v obchodoch siete Tesco na území Petržalky počas celého októbra, ďakujeme.
Medzinárodný týždeň nosenia a dojčenia v Budatku
Aj tento rok sa môžete tešíť na zaujímavé prednášky, diskusie a workshopy na tému nosenia a dojčenia. Tešíme sa na Vás v utorok 3.10 doobeda a poobede. Nezabudnite sa prihlásiť na aktivity cez Semafor!
Rekonštrukcia v Budatku v lete 2017
Vďaka dotácii od BSK, podpore mestskej časti Petržalka a darovaným 2% z príjmu od našich návštevníkov, a takisto vďaka dobrovoľníckej práci našich členiek, dobrovoľníčok a ich rodín, sa nám v lete 2017 podarilo zrekonštruovať priestory tvorivých dielní, zakúpiť vstavanú skriňu na predmety potrebné k našej činnosti, položiť nový koberec do priestorov trampolíny a vymaľovať cvičebňu. Všetkým srdečne ďakujeme.
Prijímanie detí do MŠ na sezónu 2017/2018
Dňa 3.4.2017 sa v Budatku uskutočnila prednáška na tému prijímania detí do štátnych materských škôl v Petržalke. Na základe dotazov mamičiek sme pripravili článok s najdôležitejšími informáciami. V článku sa takisto nachádza aktuálna prihláška na školský rok 2017/2018. Držíme všetkým mamičkám palce.
Impulz zahrial na duši a potešil našu kreativitu
Dňa 12. decembra sme prijali pozvanie na Deň otvorených dverí v pracovno-socializačnom centre Impulz, ktorý sídli v budave základnej školy na Turnianskej ulici. Zoznámili sme sa so združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Petržalke a takisto s niektorými jeho klientmi. Vytvorili sme si pekné sviece a pozreli sme si výrobky, ktoré klienti centra vyrábajú.
Tlačová správa - Hľadanie pirátskeho pokladu
V nedeľu, dňa 18. septembra 2016, sa konalo zábavné rodinné podujatie pod názvom „Hľadanie pirátskeho pokladu.“ Akciu zorganizovalo materské centrum Budatko s finančnou podporou nadácie ZSE a grantového programu Rozprúdime regióny


Ponuka pravidelných krúžkov


Na všetky krúžky sa prihlasujte cez SEMAFOR

Cvičenia na fitloptách - bábätká

vedie lektorka Klaudia Kordošová - vyštudovaný pedagóg a interprét tanca. Pred materskou dovolenkou sa venovala aktívne tancu, predovšetkým folklóru, ale aj muzikálovému a modernému tancu. Kurz je určený detičkám od 6 mesiaca až do 1 roka, resp. do veku, kedy už samostatne chodia. Prebieha formou hry na hudbu s využitím nielen fitlôpt, ale aj rôznych iných pre detičky zaujímavých pomôcok.

Cvičenia na fitloptách - staršie deti od 1 do 2 rokov

vedie lektorka Klaudia Kordošová - vyštudovaný pedagóg a interprét tanca. Pred materskou dovolenkou sa venovala aktívne tancu, predovšetkým folklóru, ale aj muzikálovému a modernému tancu. Kurz je určený detičkám od cca 1 roka, resp. od veku, kedy už samostatne chodia až do 2 rokov. Prebieha formou hry na hudbu s využitím nie len fitlôpt, ale aj rôznych iných pre detičky zaujímavých pomôcok.

Tancuj, spievaj, dupitkaj

vedie lektorka Klaudia Kordošová - vyštudovaný pedagóg a interprét tanca. Pred materskou dovolenkou sa venovala aktívne tancu, predovšetkým folklóru, ale aj muzikálovému a modernému tancu. Krúžok je určený pre deti od 2 do 3 rokov - cvičenie pre deti s tancom, spevom, riekankami a hrami.

Folklóriček od 1,5-3 r.

vedie lektorka Klaudia Kordošová - pôsobila v profesionálnom súbore SĽUK, a jej vzťah k tancu a ľudovým tradíciám ju priviedol k rozhodnutiu pôsobiť práve v tejto oblasti. Krúžok je určený pre deti od 1,5 do 3 rokov, pričom sú vytvorené 2 kategórie 1,5-2,5 r. a 2-3 r. Deti prostredníctvom tanca a spevu spoznajú slovenský folklór - cyklus je zameraný na tému "Na veselom jarmoku".

Cvičenie na ploché nohy

vedie licencovaná lektorka Edita Oleárová Čačaná, mamina 2 synov, sa stretla s problémom plochých nôh u svojho 6 ročného syna a práve preto sa tejto problematike začala venovať. Cvičenie je zamerané na posilnenie svalov nožnej klenby, liečbe plochých nôh a chybného držania tela. Je určené pre deti od 3 do 7 rokov.


Cirkus Kus - cirkusový krúžok

vedie lektorka Sara Pantaleo, ktorá má komplexné pedagogické skúsenosti z cirkusovej školy ”Le plus petit cirque du monde”. Deti sa na kurze poriadne rozhýbu a ponaťahujú. Vďaka metódam cirkusovej pedagogiky budú trénovať svoje motorické schopnosti, koordináciu, balans. Je určený pre deti od 3 do 7 rokov.