Vitajte Semafor Aktivity Články O nás Kontakty

Prehľad článkov


Domáca masáž a jej výhody
Domáca masáž. Divné slovné spojenie? Ani nie, veď tak ako existuje domáca tlačenka, domáca štrúdľa, môže byť aj domáca masáž. A tiež to može byť dobrôtka ako skvelé domáce jedlo.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Graphology
Through graphology, one can learn much about the character of a human being. How you craft letters and words can indicate more than 5,000 different personality traits, according to the science of graphology, also known as handwriting analysis. To introduce students to the field, graphologist Kathi McKnight has them write She sells seashells by the seashore in cursive. Why cursive? Graphologists say it gives them a better read on a person. Write She sells seashells by the seashore on a piece od paper and read on…
Kaffee & Tee, Klatsch und Tratsch (in Deutsch) - Grapholofie
Durch die Graphologie, also „Die Lehre der Handschrift“, kann man viel über den Charakter eines Menschen erfahren. Wer du bist und was dir wichtig ist, spiegelt sich in deinem Schriftbild wider. Jede Handschrift ist etwas ganz Besonderes, denn sie ist einzigartig. Was deine Handschrift über dich verrät und ob sie deiner Selbstwahrnehmung entspricht, kannst du selber erfahren.
Hnevám sa! A čo teraz?
Nedávno som dostala zaujímavú spätnú väzbu a otázku: „Čítala som tvoj článok o bojovaní s deťmi. A mne sa to aj darí, že väčšinou s deťmi nebojujem. No dá sa to vždy?“ Neskôr mi napadla podobná otázka: „Dá sa za žiadnych okolností nenahnevať?“ Odpoveď na moju otázku asi tušíte. Hnev z našich životov vymazať nevieme (a ani by sme nemali chcieť). Poďme sa teda radšej pozrieť na to, na čo nám slúži a aké sú spôsoby, ako s ním môžeme narábať. A to aj v situáciách, kedy by sme naše deti najradšej...Ehm.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Generation gap
Many grandparents grew up in an era of angry confrontations between the generations. As they ease into the role of family patriarchs and matriarchs, they may wonder: What happened to the generation gap? Is it gone or just on hiatus? Or it is still present but mostly underground?
Program na mesiac máj
Ide máj! Lásky čas, čas kvitnutia kvetov, spevu vtákov, pestrých farieb kam sa oko pozrie, prvých vysokých teplôt a možno i kúpania. Máj je krásny mesiac plný nádeje a tepla nielen v prírode, ale i medzi ľuďmi, je to mesiac svadieb, zasnúbení a medzinárodných dní - neviem, či je iný mesiac, kde je ich viac. Je to zároveň i mesiac narodenín nášho materského centra a my sa naň už dlho dôkladne pripravujeme. Stojí za tým jeden skvelý nápad a veľké množstvo malých i veľkých dobrovoľníckych rúk, ktoré deň po dni pracujú na tom, aby sme už v sobotu mohli spolu poriadne oslavovať.
Pozvánka na Potulky slnečnou sústavou
Srdečne Vás pozývame dňa 4.5.2019 od 15:00 na oslavu narodenín MC Budatko s názvom: "Potulky slnečnou sústavou". Pripravili sme pre deti opäť zábavno vzdelávacie popoludnie plné aktivít, vďaka ktorým sa deti dozvedia viac o slnečnej sústave, zabavia, užij
Masáže dojčiat
Masáže predstavujú pre bábätko veľmi príjemné chvíľky. Masáž ho upokojí a zmierňuje napätie a stres u bábätka, prispieva k lepšiemu spánku, pomáha pri bolestiach bruška či kolikách. Dokonca niektorí odborníci hovoria aj o posilnení imunitného systému bábätka vďaka masážam. Vedecké štúdie tiež preukázali, že mamičky, ktoré masírujú svoje bábätko, menej trpia popôrodnými depresiami.
Coffee, Tea & Chat (in English) - Top parenting books you have maybe never heard about
I was searching through webs to not only hang on books I know and found a lot of tip and books, blogs and stories about parenting and becoming a parent. As always, it is not easy to find the right portion for everyone, so I found some, which I never heard about but found interesting. Take this list as an inspiration, if you’ve read them, tell us more about it and if not and you will, for sure let me know later, there’s always space to learn more about parenting as we already found out.
Program na mesiac apríl
Občas človeka dokáže zaskočiť všeličo. Neviem ako u Vás, mňa vcelku prekvapilo, že už je apríl, kde je začiatok roka? Teraz sme mali prskavky v ruke, objímali sa a želali si navzájom lepší rok? Je lepší? Ako sa to vezme, v rýchlosti zjavne áno :). Prináša množstvo zaujímavých, náročných, hravých i vzdelávacích podnetov nielen v našom materskom centre...
Budatko2011.02.24, 00:31
2019.03.29, 21:25
1650510 / 10Diskusný


Tvorivé dielne pre malých aj väčších

Z kategórie: 'Oficiálne pozvánky, médiá a tlačové správy'

Tvorivé dielničky sú veľmi obľúbené deťmi, pretože v našich priestoroch dostanú priestor, ktorý je niekedy doma ťažké vytvoriť. Originálne nápady na jednoduché i ťažšie aktivity do rôznych dielnišiek podľa veku detí prinášajú deťom chvíle plné skúmania, objavov a v neposlednom rade hier s rôznymi kreatívnymi materiálmi. Vďaka rôznym pomôckam a technikám sa deti učia veľa nového a zároveň si tak rozvíjajú jemnú motoriku a koordináciu oko/ruka. Dávame aj veľký priestor fantázii a vďaka detskej hravosti a spontánnosti domov môžete odísť s niečím úplne iným ako bol plán. Podstatné však je, že domov pôjdete so spokojným dieťatkom. Tvorivé aktivity prispôsobujeme sezóne, požiadavkám a programu, obvykle sú vhodné pre deti od 1,5 roku, každopádne vekové odporúčanie je na zvážení každej mamy.

Na tvorivé dielničky sa prihlasujte cez SEMAFOR . Takisto tu nájdete témy aktuálnych tvorivých dielničiek (sekcia "Tvorivé dielne")


Príspevok 1,50 € na rodinu.
V cene príspevku na tvorivé dielne máte zároveň možnosť využiť so svojimi deťmi aj našu herňu.

Tešíme sa na vás :)
Foto z niektorých tém veľkáči:
Fotogaléria - snehuliak - Postavme si posledného obrovského snehuliaka - (trhanie, lepenie, skladanie a stavanie) a čaká nás aj papierová guľovačka!
Fotogaléria - knižky - Urob si svoju knižku - výroba vlastnej knižky (farbenie, kreslenie, pečiatkovanie) a čítanie knižky hádaniek
Fotogaléria - Magnetkovo - vyrobíme si magnetku na chladničku - kreslenie a fixkovanie na magnetku
Fotogaléria - Veľká noc sa blíži - oblečieme si veľkonočné vajíčko do vlny, posadíme ho do práve zasiatej žeruchy
Fotogaléria - Jarné kvietie - otláčanie, farbenie, maľovanie, lepenie a iné
Fotogaléria - Povedz štetcom - s podnázvom Nezjedz štetec - maľovanie štetcom v ústach a fúkanie machule


Foto z niektorých tém malkáči:
Fotogaléria - Vtáčik a búdka - Recyklačné dielničky pre detičky - lepenie, trhanie, vlepovanie.
Fotogaléria - Stromčeky - Maľovanie stromčekov a otláčanie kvietkov PET fľašami.
Fotogaléria - Voniatko na WC - Recydielničky pre detičky - asistencia pri dierovaní vrchnákov, maľovanie skleného pohárika, sypanie sódy.
Fotogaléria - Jesenné stromčeky - Pečiatkovanie korkovými štupľami, lepenie.
Fotogaléria - Novembrové svetielka - Vystrihovanie z papiera, Lepenie vzorky, maľovanie skleného pohárika, lepenie ozdôbok.
Fotogaléria - Halloween - Vystrihovanie papierových roliek, maľovanie.
Fotogaléria - Snehuliak - Lepenie servítok na predpripravené kruhy, ozdobenie snehuliaka.
Fotogaléria - Valentínske srdiečka - Maľovanie predpripravených medovníkov, zdobenie "cukrárskymi vrecúškami".

Ohodnoďte tento článok bodmi od 1 do 10. Viac je lepšie:

katka3 | 28.02.2013, 22:32:17 | dnesne tvorive dielne snehuliakove boli supeeeeer! vyrobili sme krasneho snehuliaka a aj mali paradnu gulovacku v cvicebni!
dakujeme zuzka!!!

Zdieľaj: